WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Zobaczcie niesamowite zdjęcia z misji Apollo 13 w 4K

Apollo 13 to jedna z najgłośniejszych misji w historii NASA. Jej celem było lądowanie na Księżyciu, które nigdy nie doszło do skutku ze względu na awarię statku kosmicznego. Teraz możemy zobaczyć zdjęcia w rozdzielczości 4K przypominające o tym zdarzeniu.

Apollo 13 była trzecią misją w ramach programu Apollo. Rozpoczęła się 11 kwietnia 1970 roku i potrwała niecałe sześć dni. Ze względu na problemy techniczne załoga i inżynierowie NASA zdecydowali o przerwaniu działań. Astronauci wykorzystali grawitację Księżyca do powrotu na Ziemię. I choć był to efekt walki o przetrwanie, to przy okazji mogli oni podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Srebrny Glob.

Korzystając z sondy LRO naukowcy odtworzyli te wydarzenia w wysokiej rozdzielczości. I choć materiał został przyspieszony, aby nie zanudzić widzów, to przedstawiona perspektywa przypomina tę, której doświadczyli członkowie wydarzeń sprzed niemal pięćdziesięciu lat. Możemy sobie jedynie wyobrazić, jakie wrażenie zrobiły na nich te niesamowite widoki.