WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zobaczcie storyboard walki Wiedźmina ze strzygą

Po obejrzeniu pierwszego sezonu serialu Wiedźmin trzeba przyznać, że walka Geralta ze strzygą jest naprawdę fajną sekwencją. To zasługa nie tylko wyglądu potwora, ale samej potyczki. Dzięki udostępnionym szkicom koncepcyjnym wiemy, że scena została skrupulatnie zaplanowana krok po kroku. Zobaczcie sami.

Cóż, życie Wiedźmina to zabijanie potworów. Pierwszy sezon serialu miał za zadanie pokazać nam bohaterów, a więc i to, czym się zajmują. Geralt z Rivii zajmuje się polowaniem na potwory. Takich przeciwników miał w sezonie kilku, jedne wyglądały lepiej, inne gorzej. Jednak strzygę muszę zaliczyć do tej pierwszej grupy, a sama walka z nią jest jedną z moich ulubionych.

Przypomnijmy tylko, że strzyga, z którą Geralt walczył, była w rzeczywistości pochodzącą z kazirodczego związku córką króla Foltesta. Sam król woli, by Geralt zdjął klątwę z księżniczki zamiast zabijać potwora. Nasz dzielny Wiedźmin podejmuje się tego zadania.

Przed nakręceniem całej sekwencji powstały szkice opisujące ją krok po kroku. Zobaczcie sami storyboard walki Wiedźmina ze strzygą. Podobny do tego, co zobaczyliśmy w serialu?

Dla pełnego porównania podrzucamy wideo ze strzygą w akcji.

Ferenc Nothof, twórca tych grafik koncepcyjnych, podzielił się również szkicem bitwy w dolinie Marnadal w której królowa Calanthe i król Eist walczyli z armią Nilfgardu.

Dodatkowo możemy zobaczyć pierwszego potwora serialu – kikimorę. Jednak ta wersja znacząco różni się od tego, co zobaczyliśmy w odcinku.

Sezon pierwszy Wiedźmina dostępny jest na Netflixie.