Zoptymalizowane SSD addlink pod nowe Intel Core Rocket Lake

Zoptymalizowane SSD addlink, nowe Intel Core Rocket Lake, addlink, SSD addlink,

Firma addlink ogłosiła właśnie swoje zoptymalizowane SSD z myślą o najnowszych procesorach Intel Core 11. generacji “Rocket Lake-S”.

Zoptymalizowane SSD pod Intel Core 11. gen

W grę wchodzą dokładnie trzy modele addlink, ale każdy z nich wykorzystuje do działania interfejs PCIe 4.0×4, złącze M.2 i ma do zaoferowania 5-letnią gwarancję, te same technologie i bufor DDR4. Są już dostępne do zamawiania i oczywiście zadziałają nie tylko w połączeniu ze sprzętem Intela, ale też AMD.

Czytaj też: Test Logitech Ergo M575. Chętni na trackballa?

Jednak to 11. generacja Intel Core obiecuje w połączeniu z tymi dyskami najwyższą wydajność. Tak przynajmniej twierdzi sam Intel, wspominając, że względem platformy Ryzen 9 5000, ich rozwiązania zapewniają wyższą wydajność dysków o nawet 11%. Ciekawe, jak na to, że Intel spóźnił się na imprezę PCIe 4.0 o dobre dwa lata.

Czytaj też: Kiedy pojawi się FidelityFX Super Resolution?

Topowy dysk addlink S95 jako jedyny wspiera protokół NVMe 1.4. Bazuje z kolei na kościach TLC, oferując pojemność 1/2 TB i odczyt/zapis sekwencyjny kolejno rzędu 7100 i 6800 MB/s. Najtańszy addlink S92 ma już do zaoferowania kości QLC, pojemności 1/2/4 TB i prędkości 4850/3600 MB/s.