Reklama

Zostanie wydany nowy, ilustrowany Silmarillion. Znajdą się w nim oryginalne rysunki Tolkiena

Fani Tolkiena żyją teraz informacjami o nadchodzącym serialu Amazona osadzonym w uniwersum stworzonym przez pisarza. Pominiemy milczeniem wszelkie kontrowersje, jakie właściwie od początku towarzyszą temu projektowi, bo teraz przychodzimy z dobrą wiadomością. Ogłoszono bowiem, że zostanie wydany nowy, ilustrowany Silmarillion, w środku którego znajdą się ilustracje wykonane przez samego Tolkiena.

HarperCollins szykuje nowe wydanie Silmarillionu z ilustracjami Tolkiena

Silmarilion jest zbiorem opowieści, które przybliżają nam historię uniwersum, wprowadzając nas w jego mitologię i ujawniając wiele istotnych szczegółów. Choć Władca Pierścieni czy Hobbit sporo nam mówią o świecie wykreowanym przez Tolkiena, to dopiero po przeczytaniu Silmarillionu możemy mówić, że „coś już na ten temat wiemy”. To właściwie pozycja obowiązkowa dla każdego fana pisarza.

Wydawnictwo HarperCollins ogłosiło, że po raz pierwszy od wydania w 1977 roku, powstanie nowa edycja Silmarillionu, zawierająca ilustracje autorstwa JRR Tolkiena. Rysunki obejmują florę Śródziemia, heraldykę wielkich rodów elfów i wiele innych szczegółów. Będzie to już kolejny tego typu projekt wydawnictwa, po władcy Pierścieni z 2021 roku, który zawierał mapy, ilustracje wież czy istotnych scen.

Co najważniejsze, z racji, że HarperCollins posiada światowe prawa we wszystkich językach do dzieł Tolkiena, to po publikacji w październiku tego roku, książka zostanie przetłumaczona również na całym świecie, więc dotrze także do Polski.