WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ZTE Axon V z aparatem umieszczonym z boku

ZTE chce wyjść z trendu stosowania wycięcia w kształcie kropli wody czy otworów na ekranie. Firma zaprezentowała właśnie całkowicie nowe rozwiązanie, które zapewni minimalne ramki bez żadnych kombinacji z ekranem.

Jest nim dodatkowy bloczek z aparatami, który znajduje się z boku urządzenia. Zostanie to zastosowane w przypadku smartfona ZTE Axon V, którego rendery właśnie pojawiły się w sieci. Wygląda to tak, jakby boczne wybrzuszenie stanowiło przedłużenie wyświetlacza. Zobaczcie zresztą sami jak to się prezentuje.

ZTE Axon V, aparat ZTE Axon V, wybrzuszenie ZTE Axon V, przedni aparat ZTE Axon V, wycięcie ZTE Axon V, ekran ZTE Axon V, specyfikacja ZTE Axon V

W rzeczywistości znajdują się tam dwa aparaty. Tak jak wspomniałem, wybrzuszenie nie wysuwa się zni nie chowa. Jest w zasadzie przyklejona do boku urządzenia. Oprócz zastosowania praktycznie 100% pokrycia ekranem obudowy rozwiązanie ma na celu zwiększenie ilości miejsca na baterię, która w przypadku ZTE Axon V powinna być także dosyć duża.

Czytaj też: Redmi 7 zauważony na Geekbench

Z tyłu znajduje się także podwójny aparat umieszczony pionowo z lampą błyskową pomiędzy obiektywami. Nie widać nigdzie czytnika linii papilarnych, więc ten może zostać umieszczony pod ekranem. Co ciekawe, sam panel OLEC może mieć proporcje 21:9, czyli podobne do tych widocznych w Xperii 1 czy 10.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Moim zdaniem nie sprawdzi się ono w praktyce. Boczne wybrzuszenie będzie irytowało w kieszeni i zwyczajnie będzie przeszkadzało. Już lepiej, jakby znalazło się ono na górze. Dajcie znać w komentarzach co Wy o tym myślicie.

Czytaj też: Smartfon Motoroli z Exynosem 9610 zauważony w Geekbench

Źródło: Gizchina