Przedpremierowy zwiastun Hyundai Bayon 2022

Zwiastun Hyundai Bayon 2021, zdjęcia małego crossovera, Hyundai Bayon 2021, zwiastuny Hyundai Bayon 2021,

Nowej zapowiedzi doczekał się właśnie maleńki wręcz crossover Hyundaia przed premierą wyznaczoną na 2 marca. Co tym razem pokazuje zwiastun Hyundai Bayon 2022?

Zwiastun Hyundai Bayon 2022

Kiedy z kolei wspominamy, że Hyundai Bayon 2021 będzie małym crossoverem, to nie przesadzamy. W rzeczywistości ten model będzie mierzył nie więcej, niż 4200 cm długości i będzie dostępny głównie w Europie, a jak wiemy, zaczerpnie wiele stylistyki z Hyundaia Kony, wypełniając miejsce po i20 Active.

Bayon będzie oparty na platformie Hyundaia i20 i choć będzie czerpał z niego całymi garściami, względem tego hatchbacka będzie jeździł nieco wyżej. Zapożyczenie cech obejmie silniki, dlatego wierzymy, że napędzi go przede wszystkim 1-litrowa jednostka o trzech cylindrach i mocy do 120 koni mechanicznych w połączeniu z pięcio- lub sześciobiegową manualną, lub siedmiobiegową automatyczną i dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Nowy crossover można najlepiej opisać jako duchowego następcę i20 Active, który nie jest już u nas dostępny. Z kolei premiera Hyundai Bayon 2021 będzie miała miejsce w Europie w pierwszej połowie 2021 r. Jego cena będzie niższa od Kona i będzie bezpośrednim rywalem m.in. dla Forda EcoSport.