Nowy zwiastun Mercedes EQS 2022

Mercedes EQA, Mercedes EQS, zwiastun Mercedesa

Dziś mamy dla Was świeżutki zwiastun Mercedes EQS 2022, czyli elektrycznego odpowiednika Klasy S producenta, który jednak oferuje nie tylko bezemisyjny napęd, ale też inny charakter.

Zwiastun Mercedes EQS 2022

Z tego co wiemy z pogłosek, Mercedes EQS 2022 zadebiutuje już w kwietniu tego roku i kiedy trafi do sprzedaży w późniejszym terminie, stanie w szranki z Modelem S Tesli, Audi E-Tron GT i Porsche Taycanem, jako sedan premium.

Mercedes EQS będzie liftbackiem o znacznie subtelniejszych liniach względem sedana Klasy S, dzierżąc linię dachu podobną do coupe i rozciągającego się na szerokości całego bagażnika oświetleniu. Chcę przez to powiedzieć, że trudno będzie pomylić EQS z Klasą S i to zwłaszcza przez jej przednią konsolę z zamkniętą osłoną chłodnicy, po bokach której znajdują się nowe, skośne reflektory.

Jeżdżąc na nowej architekturze z myślą o elektrycznych samochodach, Mercedes EQS 2022 będzie produkcyjną wersją koncepcji Vision EQS i pierwszym modelem marki na dedykowanej EV platformie. Niestety na temat tego modelu nie wiemy specjalnie dużo, ale Mercedes potwierdził, że możemy oczekiwać ponad 700 km zasięgu.

Wewnątrz Mercedesa EQS 2022 będzie mógł znaleźć się (opcjonalnie) 56-calowy Hyperscreen składający się z cyfrowego zestawu wskaźników, systemu informacyjno-rozrywkowego z ekranem dotykowym i innego wyświetlacza po stronie pasażera na desce rozdzielczej.