Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Pagani Huayra R. Następca Zonda R nadchodzi

Pagani Huayra R, V12 Pagani Huayra R, V12 Huayra R

Ekskluzywny supersamochód Zonda R zapisał się na kartach historii ponad 12 lat temu, ale jego następca nadchodzi już wielkimi krokami, co potwierdza zwiastun Pagani Huayra R.

Zwiastun Pagani Huayra R

Jako następca Zondy i kolejna wersja modelu Huayra, nadchodząca wielkimi krokami Pagani Huayra R została zapowiedziana po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Wiemy, że jako maszyna wyłącznie na tor z V12, Huayra R będzie rywalizować z Lamborghini Essenza SCV12, Aston Martin Valkyrie AMR Pro, czy Ferrari FXX-K Evo.

https://www.facebook.com/PaganiAutomobili/photos/a.908514492509024/4464923463534758/?type=3

Chociaż nie znamy dokładnej daty premiery Huayra R, powyższy zwiastun sugeruje, że nastąpi ona wkrótce. Na zacienionym zdjęciu widzimy, że otrzyma olbrzymie skrzydło z tyłu, sięgające aż zewnętrznych części błotników, co jest zapewne tylko wierzchołkiem góry lodowej po stronie aerodynamicznych dodatków.

Ten wyjątkowy supersamochód Huayra R będzie napędzany nowo opracowanym silnikiem wolnossącym V12 o mocy ponad 900 koni mechanicznych. Taki wynik, jak na brak doładowań, będzie czymś niesamowitym, co tylko podkreśla możliwość przekroczenia 9500 obrotów na minutę.