Reklama
aplikuj.pl

Nowy zwiastun Ratchet and Clank: Rift Apart ujawnia drugą grywalną postać!

ratchet and clank: rift apart

Nowy zwiastun Ratchet and Clank: Rift Apart, szczegóły edycji deluxe, utwory, ujawnienie nowej postaci, informacje o fabule, a do tego wisienka na torcie – zapowiedź nowego State of Play.

Privet, Rivet

Pierwszy materiał wideo, który zapowiedział Ratchet and Clank: Rift Apart został opublikowany już prawie rok temu. Ależ ten czas leci! To właśnie wtedy poznawaliśmy gry, w które zagramy na PS5, a które dziś znajdują się już w niejednym domu (choć zdobyć ten sprzęt graniczy z cudem). Materiał ogłaszający grę kończył się zaprezentowaniem damskiej wersji lombaxa.

Od tamtej pory fani serii zachodzili w głowę, kim jest tajemnicza bohaterka? Jak ma na imię? Czy to Pani Ratchet? Insomniac Games i Sony długo trzymali nas w niepewności, aż do dzisiaj. Nowy materiał przedstawiający rozgrywkę z Ratchet and Clank: Rift Apart ujawnił imię tajemniczej lombax…y? Na imię jej Rivet!

Jak to wygląda!

Sam materiał z rozgrywki wygląda po prostu jak milion dolarów. Coś niesamowitego. Jeśli Wasze łącze to uciągnie i macie telewizor 4K, to polecam seans w takiej jakości. Liczba drobnych animacji czy absurdalna ilość elementów, które stale widzimy w każdym ujęciu, wyglądają iście nextgenowo. Zabawnie się teraz myśli o tych wszystkich porównaniach graficznych poprzedniej odsłony gry. Tytuł z PlayStation 4 zestawiano wtedy z filmem, który zadebiutował w okolicach premiery konsolowego R&C i nie można było się nadziwić, jak blisko jesteśmy poziomu kinowej jakości oprawy. Cóż… PlayStation 5 przebija oprawę z filmu.

Co tym razem ratujemy?

Co nowego jeszcze dowiedzieliśmy się o Ratchet and Clank: Rift Apart? W Rivet nie raz wcielimy się podczas przechodzenia gry, ale… co będziemy nią robili? Okazuje się, że w jej świecie istnieje odpowiednik Doktora Nefariousa, który unicestwia wszystkich, którzy ośmielą się stanąć na jego drodze. Rivet będzie walczyła o wolność Nefarious City czy alternatywnych wersji znanych już lokacji takich jak Sargasso oraz Torren IV. Zarówno Ratchet, jak i Rivet otrzymają nowe bronie oraz skorzystają z niewidzianych wcześniej w serii mechanik.

Czytaj też: Zaczynam wierzyć, że Cyberpunk 2077 na PS5 i XSX oczyści atmosferę

Muzyka z Rock n’ Roll Hall of Fame

Twórcy podzielili się również szczegółami na temat ścieżki dźwiękowej gry. Okazuje się, że za jej przygotowanie odpowiada Mark Mothersbaugh. Skąd możecie kojarzyć utwory jegomościa? Przygotował on ścieżkę dźwiękową do pierwszych trzech gier z serii Crash Bandicoot czy Jak & Daxter. Zachwycaliście się też może utworami z Thor Ragnarok? Tam też znajdziecie jego wkład! Muzyk pracuje nad utworami wraz z grupą DEVO (ich utwór jest użyty w zwiastunie). Co ciekawe, grupa ta nominowana została do Rock n’ Roll Hall of Fame. Czym jest Rock n’ Roll Hall of Fame? Jest to muzeum, do którego trafiają najwybitniejsi muzycy, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju danych gatunków muzyki. Co ciekawe, Mark Mouthersbaugh jest jednym z założycieli grupy DEVO.

Sony udostępniło kilka utworów z gry w serwisie Soundcloud. Znajdziecie je poniżej!

Zbroja x5

To jeszcze nie koniec dzisiejszych atrakcji związanych z Ratchet and Clank: Rift Apart. Twórcy gry ujawnili również zapowiadany w opisie Ratchet and Clank: Rift Apart Digital Deluxe Edition zestaw pięciu zbroi. Android armor, Rebel armor, Imperial armor, Hacker armor oraz Scavenger armor otrzymają wszyscy, którzy zakupią tę edycję gry. Jej koszt? 389 złotych. Zwykła wersja gry to 339 złotych. Cóż… pewnie zbroje będą się ładnie prezentować w trybie fotograficznym, który po raz pierwszy trafi do tej serii.

Zbroje dla ko… Ratcheta i Rivet.

Chcecie więcej? State of Play na horyzoncie

Jeśli ktoś dalej czuje niedosyt informacji na temat Ratchet and Clank: Rift Apart, to w tym przypadku też mamy dobrą wiadomość. Gra zostanie ponownie zaprezentowana już 29 kwietnia o godzinie 23:00 podczas State of Play. Sony ujawni wtedy 15 minut rozgrywki, która nie była jeszcze publikowana w sieci. Oprócz tego, podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane informacje o dwóch innych grach niezależnych.