Reklama

Zwiastun Skoda Fabia nowej generacji w postaci zdjęć prototypu

Zwiastun Skoda Fabia nowej generacji, Skoda Fabia nowej generacji

Skoda Fabia nowej generacji pokazała się po raz kolejny w formie zwiastuna, ale tym razem znacznie bardziej rozbudowanego, bo przedstawiającego zakamuflowany prototyp z wielu perspektyw.

Skoda Fabia nowej generacji na zdjęciach

Na temat tego samochodu, który zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, wiemy całkiem sporo, jak np. to, że w swojej czwartej generacji będzie większy względem poprzednika, mierząc 4107 × 1780 × 1460 milimetrów względem poprzednich 3997 × 1732 × 1467 mm. Wzrośnie też jego rozstaw osi z 2470 do 2564 mm, a opór powietrza spadnie z 032 do 0,28.

Wszystko to przez platformę MQB-A0, która sprawi, że Skoda Fabia nowej generacji będzie jeszcze bardziej praktyczna, zyskując więcej przestrzeni bagażowej do aż 380 litrów. Oczywiście w swoim wydaniu hatchback, które wystąpi tuż obok znacznie bardziej przestrzennego (przynajmniej na tyle) kombi.

Pod kątem napędu możecie liczyć ponownie na silniki czterocylindrowe TSI Evo o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego z siedmiobiegową skrzynią DSG.

Pozostałe silniki będą sprowadzać się do trzycylindrowych i jednolitowych jednostek napędowych TSI Evo/MPI Evo o mocy od 65 do 110 koni mechanicznych w połączeniu głównie z pięciobiegowym manualem, choć najlepsze wydanie otrzyma dodatkowy bieg i opcję siedmiobiegowego DSG.