WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy samochód sportowy Nissana coraz bliżej. Kolejny zwiastun Z Proto

Nowy model Z Nissana nadchodzi wielkimi krokami, a jego stąpnięcia akcentuje kolejny zwiastun Z Proto. Modelu, który może okazać się tylko prototypem, ale bliskim produkcji.

Ujawnienie Z Proto będzie miało miejsce już 15 września, a Nissan dba o to, abyśmy doskonale o tym pamiętali. Najnowsze zwiastuny potwierdziły to, co zasugerowały poprzednie, czyli obecność manualnej skrzyni biegów z sześcioma biegami oraz tradycyjnej dźwigni hamulca ręcznego.

30-sekundowy klip daje nam możliwość zobaczenia zmienionego logo Z i podejrzenia aluminiowych felg z pięcioma podwójnymi ramionami i zaciskami hamulcowymi z logo Z. Ile z tych cech przejdzie do samochodu produkcyjnego? To już tajemnica.

Słychać też ryk silnika i prawdopodobnie w grę wchodzi tutaj V6. Mówi się, że ten silnik będzie 3-litrową jednostką z podwójnym turbodoładowaniem z Infiniti Q60 Red Sport 400, który w tym modelu ma moc 400 koni mechanicznych i moment obrotowy 475 Nm.

Czytaj też: Oto nowy sportowy supersamochód Maserati. MC20 wreszcie ujawniony z niespodzianką

Chociaż szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych pozostają owiane tajemnicą, Nissan twierdzi, że nowy samochód Z łączy w sobie „motyw retro z nowoczesną technologią” i „nie zawiedzie”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News