Reklama
aplikuj.pl

Nowy sposób na zwiększenie wydajności kopania GeForce RTX 3080 Ti sporo ryzykuje

zwiększenie wydajności kopania GeForce RTX 3080 Ti, kopanie GeForce RTX 3080 Ti, RTX 3080 Ti

W dążeniu do wyciskania ze swojego sprzętu możliwie najwięcej, górnicy mogą zrobić wiele i nie mówimy tutaj tylko o optymalizacji doprowadzonej do perfekcji. Przykładem tego jest nowy sposób na zwiększenie wydajności kopania GeForce RTX 3080 Ti, który potencjalnie może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Podmianka BIOSu doprowadza do wzrostu wydajności kopania GeForce RTX 3080 Ti

BIOS dla karty graficznej (dokładnie Video BIOS, v-BIOS) jest podstawowym przewodnikiem co do tego, jak ta powinna „działać”. Dlatego tak ważny jest dla każdego modelu, a wszelka ingerencja w niego może skończyć się źle. Zwłaszcza kiedy podmieniamy BIOSy nie między modelami z tej samej rodziny, a między modelami z różnych rodzin, a to drugie jest właśnie wymagane, aby doprowadzić do wzrostu wydajności kopania GeForce RTX 3080 Ti.

Odkrycie CryptoDonkeyMiner z YouTube’a sprowadza się do podmiany BIOSu kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti, koniecznie od Della lub Alienware, na BIOS obecny w RTX 3090 w wersji OEM od Della. Ta podmianka zdecydowanie jest opłacalna, bo z oryginalnego poziomu 60-70 MH/s wydajność może wskoczyć na ponad 110 MH/s.

Czytaj też: Inżynierowie opracowali specjalny system KIHT, który uczy dzieci pisania

Takie coś jest możliwe przez wiele podobieństw między RTX 3090 i RTX 3080 Ti, ale nadal nie można uznać tej operacji, wymagającej narzędzia NVFlash, za bezpieczną. Konkretne BIOSy są zaprojektowane specjalnie tak, aby gwarantować stabilność i bezpieczeństwo w kwestii odpowiedniego poziomu taktowania i napięć.