Reklama
aplikuj.pl

Nawet 100 milionów szczepionek na koronawirusa miesięcznie. UE oczekuje wzrostu dostaw

koronawirus

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen twierdzi, że od kwietnia rozpoczną się poważne zwiększenia dostaw szczepionek na COVID-19 docierających do krajów Unii Europejskiej.

Von der Leyen spodziewa się podwojenia dostarczanych zapasów. Będzie to nie tylko zasługa zwiększenia możliwości produkcyjnych firm obecnie wytwarzających szczepionki, ale także efekt podpisania kolejnych umów. Od kwietnia do Polski miałyby trafić m.in. pierwsze dawki preparatu od Johnson&Johnson.

Od kwietnia kraje UE miałyby dostawać miesięcznie 100 milionów szczepionek na koronawirusa

Przewodnicząca Komisji Europejskiej dodała, że w drugim kwartale, który rozpocznie się w kwietniu, dostawy do krajów Unii powinny osiągać nawet 100 milionów dawek miesięcznie. Jak nietrudno policzyć, powinno to zapewnić dostęp do nawet 300 milionów szczepionek do końca czerwca.

Czytaj też: Rosjanie rozprzestrzeniali fałszywe informacje na temat szczepionek na koronawirusa
Czytaj też: Oto najbardziej nietypowy test na koronawirusa. Nie uwierzycie, jak działa
Czytaj też: Jakie jest ryzyko zakażenia koronawirusem na świeżym powietrzu?

Europejska Agencja Leków powinna w najbliższy czwartek dopuścić do użytku wspomnianą szczepionkę od Johnson & Johnson. Środek ten wyróżnia się na tle konkurencji tym, że jest podawany w formie jednej dawki, co znacząco przyspieszyłoby proces szczepień. Władze UE nadal są przekonane, iż do końca lata uda się zaszczepić co najmniej 70% dorosłej populacji wspólnoty.