Podczas gdy Intel zmaga się ze swoim własnym 10nm procesem technologicznym, w 2019 roku rynek zasili aż 100 wariantów 7nm układów od TSMC.

Na przestrzeni ostatnich lat tajwańskie przedsiębiorstwo Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, które znamy raczej pod skrótem TSMC, zostało istnym liderem pod względem technologii produkcji chipów krzemowych. Nie byłoby to możliwe bez odpowiednich klientów, wśród których znajdują się giganci rozpoznawalni nawet przed laików. Mowa m.in. o Apple, AMD, Nvidii, czy Qualcomm. Nie trudno się więc domyśleć, że ze względu na to rozstrzał zapotrzebowań względem TSMC jest wręcz ogromny.

100 wariantów 7nm układów od TSMC

Do końca 2018 roku TSMC będzie produkować aż 50 różnych rodzajów 7 nm układów, a w 2019 już całe 100. Jest to spowodowane zwyczajną dominacją w tym procesie, którą firma rozpoczęła budować kilka miesięcy wcześniej. Swoje trzy grosze dorzucił do tego również brak konkurencji ze strony GlobalFoundries, co ostatecznie spowodowało, że ten segment zapewni TSMC aż 20% wszystkich przychodów do końca bieżącego roku. Z kolei w przyszłym firma rozpocznie zabawę z tym samym procesem, ale drugiej generacji (7nm+ EUV).

Czytaj też: AMD przy 7nm będzie zmuszone polegać wyłącznie na TSMC

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!