Reklama

11 tysięcy paczkomatów w Polsce!

11 tysięcy paczkomatów, InPost, paczkomaty

InPost wciąż rozbudowuje swoją sieć paczkomatów umożliwiając mieszkańcom kolejnych miejscowości na wygodne odbieranie i wysyłanie przesyłek. W Zakopanem stanął paczkomat z okrągłym numerem 11 000.

11 tysięcy paczkomatów InPostu

W Zakopanem przy ulicy Walkosze 4C stanął paczkomat z numerem 11 000. Postawienie tysiąca nowych urządzeń zajęło InPostowi nieco ponad dwa miesiące, bo 8 grudnia pisaliśmy Wam o maszynie z numerem 10 000. Oczywiście to nie koniec stawiania kolejnych paczkomatów.

Rafał Brzoska, prezes InPost mówi:

Chcemy, aby każdy nasz klient – niezależnie, czy mieszka w jednym z największych miast w Polsce, średnim czy małym miasteczku lub na wsi – miał do swojego Paczkomatu® jak najbliżej. Nie ma tygodnia, żeby nie trafiały do nas prośby od lokalnych społeczności o Paczkomat® w nowej dzielnicy, na kolejnej ulicy, czy też w kolejnej gminie. Dlatego nie zwalniamy i realizujemy nasz plan rozwoju sieci – planując stawianie w 2021 roku 100 nowych maszyn tygodniowo. Warto podkreślić, że kluczowi gracze na rynku FMCG i e-commerce widzą przyszłość w Paczkomatach® i podpisują z nami kolejne umowy. To pokazuje, że nasza strategia, którą realizujemy od ponad 11 lat, sprawdza się i ma nadal duży potencjał. Jako pionier i lider tego rynku chcemy rozwijać się także w Europie – działamy w Wielkiej Brytanii, do której w tylko w tym roku trafi od 1 do 2 tys. nowych maszyn. Widzimy, że kolejne kraje szukają takich rozwiązań, zwłaszcza po doświadczeniach związanych z pandemią koronawirusa.

Czytaj też: OnePlus 9 i 9 Pro z zaskakującym elementem w zestawie
Czytaj też: Redmi Note 10 dostanie potężny aparat
Czytaj też: Asus ROG Phone 5 w wersji z 16 GB RAM w bazie Geekbench

W 2021 roku firma ma zamiar postawić ich aż 5200! Po 100 każdego tygodnia roku. Jednak nowe maszyny staną nie tylko w Polsce, bo InPost zmierza już na podbój Europy, ale zapewne większość z nich pojawi się w miastach, mniejszych miejscowościach i wsiach tak, by coraz więcej Polaków mogło wygodnie i szybko odbierać swoje przesyłki.