Ostatnimi czasy Samsung wręcz zalewa nas informacjami na temat produkcji układów pamięci. Opracował już wprawdzie LPDDR5, ale do jej masowej produkcji zmuszą go dopiero klienci z całego świata. Ci są jednak zadowoleni z obecnych LPDDR4X, które Samsung ulepszył i właśnie dziś rozpoczął ich masową produkcję w postaci 2. generacji 16 Gb kości LPDDR4X z wykorzystaniem 10nm procesu technologicznego.

Będą to oczywiście następcy pierwszej generacji. Zaoferują jednak nie tyle wyższą wydajność, co mniejszą powierzchnię oraz pobór prądu. Samsung twierdzi, że w grę wchodzi 10% usprawnienie poboru energii przy zachowaniu identycznej szybkości, czyli 4266 Mb/s. Ponadto z nowych 16 Gb (2 GB) układów LPDDR4X można stworzyć paczkę o pojemności 8 GB opartą o cztery kanały, która będzie o 20% cieńsza względem poprzednika. Pozwoli to producentom na swobodniejsze „upakowanie” całości pod maskę smartfonu. Z kolei przepustowość całości będzie sięgał 34,1 GB/s.

Z rozpoczynającą się właśnie masową produkcją 2. generacji 16Gb pamięci LPDDR4X, mobilnych urządzeń w nią wyposażonych powinniśmy oczekiwać na przestrzeni kilku miesięcy. Trafią jednak nie do budżetowych smartfonów, ale raczej tych z górnej półki, gdzie zapewnią nieco dłuższą żywotność baterii.

Źródło: TechPowerUp

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!