Reklama
aplikuj.pl

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy – zobaczcie zdjęcia z filmu

25 lat niewinności film, 25 lat niewinności Sprawa Tomka Komendy, Tomek Komenda film, 25 lat niewinności zdjęcia

Do sieci trafiły nowe zdjęcia z dramatu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach już jesienią trafi do kin.

Czytaj też: Serial The Last of Us – wiemy kto zajmie się reżyserią

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to film biograficzny opowiadający historię Tomasza Komendy, mężczyzny, który 25 lat spędził w więzieniu oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach został uniewinniony i wyszedł z więzienia, jednak to straconego życia mu nie zwróci. Twórcy starają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące wszystkich pytanie – w jaki sposób doszło do uwięzienia niewinnego mężczyzny?

Tą historią żyła cała Polska. Tomek Komenda stojący u progu dorosłości, pełen energii i planów na przyszłość, został niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki oraz skazany na 25 lat więzienia. Minęło 18 lat, zanim policjant i prokuratorzy udowodnili jego niewinność. W tym czasie ani na chwilę nie zwątpili w niego jego bliscy. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to niezwykle wzruszająca opowieść o człowieku, który mimo niewyobrażalnej krzywdy, jakiej doznał, nigdy nie przestał wierzyć, że odzyska swoją wolność. Film jest debiutem fabularnym Jana Holoubka i trafi do kin 18 września.

Za reżyserię odpowiada Jan Holubek, zaś w głównej roli zobaczymy Piotra Trojana. W obsadzie znaleźli się też: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy wejdzie do kin 18 września.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News