Reklama
aplikuj.pl

Serial The Last of Us – wiemy kto zajmie się reżyserią

the last of us part 2, tlou2, joel the last of us

O serialowej adaptacji gry The Last of Us wiemy od marca. Zajmie się nią HBO i Craig Mazin, ale kto stanie za kamerą? Poznaliśmy jedno z nazwisk.

Czytaj też: Siły Kosmiczne – Netflix prezentuje zdjęcia z poszczególnych odcinków

Akcja gry The Last of Us toczy się w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych 20 lat po wybuchu epidemii tajemniczego wirusa. Głównym bohaterem gry jest Joel, który podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Bohaterom w wyprawie przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy zatracili człowieczeństwo i za wszelką cenę próbują przetrwać.

Craig Mazin jest zaangażowany w pisanie scenariusza serialowej adaptacji gier The Last of Us. Pomoże mu w tym Neil Druckmann, dyrektor kreatywny gry. Serial opowie wydarzenia z oryginalnej gry, choć niewykluczone, że zobaczymy wydarzenia z drugiej części. Producentami wykonawczymi zostali Craig Mazin, Neil Druckmann, Carolyn Strauss i Evanem Wellsem, prezes Naughty Dog, firmy odpowiedzialnej za stworzenie gry.

Kto jednak stanie za kamerą?

Jak donosi portal IMDB Johan Renck ma zająć się reżyseria pilotażowego odcinka serialu, co jeszcze nie oznacza, że wyreżyseruje resztę epizodów. Renck miał już okazję współpracować z Mazinem przy okazji serialu Czarnobyl. Reżyser na swoim koncie ma też odcinki Wikingów, The Walking Dead i Breaking Bad. Wydaje się więc, że jest dobrym kandydatem do nakręcenia The Last of Us. Musimy jednak jeszcze trochę poczekać na konkretniejsze informacje. Najbardziej ciekawi nas kto wcieli się w głównych bohaterów. Niestety o castingach jeszcze nic nie słychać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News