Reklama
aplikuj.pl

3 nm układy Intela nadchodzą… ale będą produktem TSMC

3 nm układy Intela nadchodzą... ale będą produktem TSMC

Najnowszy raport serwisu Nikkei Asia wspomina, że 3 nm układy Intela są już w planach firmy, ale ta nie zajmie się ich produkcją bezpośrednio. Zleci ją bowiem jednej z największych firm, zajmujących się produkcją półprzewodnikowych układów na świecie – TSMC.

Problemy Intela z autorskimi procesami produkcyjnymi zapadną nam w pamięć na długo, bo każde przesunięcie premiery 10 nm procesorów z przeszłości sprawiało, że zapamiętywaliśmy to bardziej i bardziej. Teraz 10 nm CPU są już na rynku mobilnym i pod koniec roku wpadną na ten desktopowy w ramach Alder Lake-S.

Czytaj też: Gigabyte szykuje płyty X570S dla twórców i małych zestawów

3 nm układy Intela będą owocem prac z TSMC

Obecnie Intel walczy ze swoim 7nm procesem i najwidoczniej nie ma zamiaru popełnić tego samego błędu, co w przeszłości. Dlatego też teraz firma (podobnie jak konkurencja), ma zamiar wykorzystywać inne fabryki do produkcji swoich układów i coś już na ten temat wiemy.

Czytaj też: DLSS w Rust, a Escape From Tarkov z Reflex. NVIDIA wspiera gry coraz szerzej

Wedle Nikkei Asia Intel współpracuje z TSMC nad co najmniej dwoma 3-nm układami, które mają trafić do notebooków oraz serwerów. Oczekuje się, że masowa produkcja tych układów rozpocznie się najwcześniej pod koniec 2022 roku, co oznacza, że na rynek te 3nm procesory Intela od TSMC trafią na rynek w 2023/2024 roku.