Reklama
aplikuj.pl

Gigabyte szykuje płyty X570S dla twórców i małych zestawów

Gigabyte szykuje płyty X570S

Będące ulepszonymi wariantami modeli z chipsetem X570 AMD dla procesorów Ryzen, płyty X570S, porzucające aktywne chłodzenie chipsetu, są już dla nas jasną i klarowną sprawą. W ich temacie w ciągu ostatnich tygodni najwięcej miał do powiedzenia Gigabyte i tym razem nie jest inaczej.

Gigabyte X570S Aero

Najnowsze plany Gigabyte z płytami X570S dotyczą dokładnie dwóch modeli, choć te najważniejsze zostały już w pełni ujawnione. Teraz dowiedzieliśmy się, że firma kończy prace nad specjalnymi modelami dla twórców, czyli serią X570S Aero G. Właśnie tak, mowa o zupełnie nowej rodzinie, która ewidentnie nawiązuje do kolorystyki linii VISION od Gigabyte.

Czytaj też: Firma ogłosiła nowe wsparcie smartfonów OnePlus

Najważniejsze wyróżniki? Aż pięć slotów M.2 dla dysków NVMe korzystających z interfejsu PCIe 4.0, które uzupełniają dwa gniazda PCIe 4.0 x 16 w domyśle dla kart graficznych, ale warto mieć tutaj na uwadze, że zajęcie obu slotów ograniczy gniazda do konfiguracji x8. Obok tego możemy liczyć na moduł LAN 2,5 GbE, dwa porty USB 3.2, Wi-Fi 6E oraz najlepszy układ audio firmy.

Gigabyte X570SI AORUS Pro AX Mini-ITX

Oprócz prac nad X570S Aero Gigabyte przygotowuje się do wrzucenia na rynek wyjątkowej, bo utrzymanej w formacie Mini-ITX płyty głównej. Ta będzie nosić nazwę X570Si Aorus Pro AX i w rzeczywistości będzie po prostu ulepszeniem względem dotychczasowej wersji X570I Aorus Pro WiFi.

Czytaj też: Premiera Tone Free DFP8W od LG. Nowe słuchawki z UVnano

Zmiana nazwy jest tylko kosmetyczna, ale na szczęście Gigabyte nie postawił tylko na zmianę chipsetu, bo przy okazji poprawił też sekcję zasilania, którą teraz chłodzi radiator. Dodatkowo znaczącej przebudowie uległy wszystkie panele chłodzenia i zaślepki, podczas gdy wyjścia pozostały bez większych zmian.