Reklama

400 tysięcy – tyle roślin ozdobi ten wyjątkowy budynek

Citicape House, projekt Citicape House, zielony hotel w Londynie, Citicape House Shepparda Robsona

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wyjątkowy projekt architekta Shepparda Robsona o nazwie Citicape House ozdobi dzielnicę City of London.

Tak naprawdę wielofunkcyjny hotel Citicape House został dopiero przedstawiony tamtejszym władzom z planem jego ukończenia w 2024 roku.

Mowa o 11-piętrowym budynku, w którym jedno będzie najważniejsze – ukłon w stronę natury w postaci około 400000 roślin na fasadzie.

Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to który według architekta Shepparda Robsona, Citicape House będzie posiadał największą żywą ścianą w Europie.

Dzięki integracji ściany mieszkalnej o powierzchni 3716 metrów kwadratowych z fasadą, przewiduje się, że budynek będzie wychwytywał rocznie ponad osiem ton dwutlenku węgla, wytwarzał sześć ton tlenu i obniży lokalną temperaturę o od trzech do pięciu stopni Celsjusza.

Wnętrze Citicape House będzie się składać z 382-pokojowego pięciogwiazdkowego hotelu, przestrzeni roboczych, miejsc spotkań i imprez. Dodatkowo na dziesiątym piętrze będzie bar Sky, a gdzie indziej w budynku restauracja. W ramach inwestycji powstanie także ogólnodostępny taras na dachu, z którego roztacza się widok na pobliską katedrę św. Pawła.