WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

51-letni Mustang GT z filmu “Bullitt” trafi na sprzedaż

Nic dziwnego, że ten egzemplarz samochodu Mustang GT z 1968 roku został uznany za zaginiony już lata temu, kiedy nie dawał o sobie znać przez cztery dekady. Przed rokiem ujrzał jednak światło dzienne, a teraz zmierza na aukcję, gdzie zostanie sprzedany jako jeden z tych samochodów, które występowały w filmie fabularnym Bullitt

Czytaj też: Shelby GT350R 2020 dostanie sporo ulepszeń od GT500

Zachowany z lakierem Highland Green (Górskiej Zieleni) Mustang GT „Bullitt” z 1968 roku został wykorzystany m.in. w jednej ze wspaniałych scen pościgowych, w którym prowadził go Steve McQueen… a tak naprawdę kaskader Loren Janes. Znawcy z pewnością wiedzą jednak, że w Bullitt wykorzystano dwa identyczne egzemplarze Mustangów GT. Jednak to ten był tym głównym, bo to on występował głównie w bliskich ujęciach i we wspomnianym pościgu. 

Teraz jego właścicielem jest Sean Kiernan, który odziedziczył samochód po ojcu i teraz postanowił oddać go w inne ręce. Jego cena może zdecydowanie nas zaskoczyć, bo obecny rekord Mustangów z filmów należy do Shelby GT500 z 1967 roku, który pojawił się w filmie 60 sekund. 

Czytaj też: Prototyp Type S Acura zwiastuje powrót wydajnościowej marki

 

Źródło: New Atlas