Reklama
aplikuj.pl

Zakaz sprzedaży spalinowych samochodów w Europie przyspieszony?

hybrydy BMW, jak jeździć hybrydą, BMW o hybrydzie,

Najnowszy raport serwisu Bloomberg wskazuje na niedawny dokument Unii Europejskiej, która ponoć ma w planach przyspieszyć zakaz sprzedaży spalinowych samochodów w Europie. Oficjalnie mamy dowiedzieć się tego w przyszłym tygodniu.

Na ten moment plany Unii Europejskiej, zrzeszającej 27 europejskich państw, obejmowały osiągnięcie do 2050 roku zerowej emisji „netto” gazów cieplarnianych. Częścią tych wysiłków jest sukcesywne wycofywanie spalinowych samochodów osobowych i vanów, które mają zniknąć z salonów w 2035 roku. To wedle raportu nie ulegnie zmianie.

Czytaj też: Zapowiedź elektrycznego Dodge z datą premiery

Unia Europejska przyspieszy zakaz sprzedaży spalinowych samochodów, aby 2035 rok nie uderzył w nas aż tak bardzo

Zmianie ma jednak ulec cel do 2030 roku, bo wedle źródła teraz UE chce zwiększyć pierwotny plan zmniejszenia emisji o co najmniej 36,5% do 65%. Wszystko to na drodze ku zmniejszeniu ogólnych emisji w 2030 roku do 55% względem poziomu z 1990 roku i wygląda na to, że UE wie co robi, jako że około 12 procent całkowitej emisji na kontynencie pochodzi właśnie z pojazdów osobowych.

Czytaj też: Elektryczny pickup Ram 1500 z datą premiery

Ponoć oficjalnie nowe szczegóły co do tego, jak zostanie przyspieszony zakaz sprzedaży spalinowych samochodów, poznamy już za tydzień. Wtedy też najpewniej usłyszymy zobowiązujący państwa plan rozwoju infrastruktury sieci ładujących.