Reklama
aplikuj.pl

Nadchodząca Mazda CX-5 nowej generacji z pierwszymi szczegółami

Mazda CX-5 nowej generacji

Serwis CarSales podzielił się nieoficjalnymi informacjami co do tego, jak to będzie wyglądać nadchodząca Mazda CX-5 nowej generacji. W skrócie wygląda na to, że ten najlepiej sprzedający się model marki ma zostać poddany gruntownej modernizacji.

Zacznijmy może od tego, co oficjalne i co potwierdził dyrektor zarządzający Mazda Australia, Vinesh Bhindi. Mowa o tym, że Mazda CX-5 nowej generacji będzie bazować na nowej platformie i będzie napędzana nowym sześciocylindrowym silnikiem. Niestety szczegóły pozostają nieznane, choć nieoficjalny raport z początku tego roku informował, że producent samochodów rozpocznie produkcję sześciocylindrowych pojazdów rzędowych z napędem na tylne koła na początku 2022 roku.

Co zaoferuje Mazda CX-5 nowej generacji?

Czytaj też: Elektryczny pickup Ram 1500 z datą premiery

Oczekuje się, że silnik diesla w ofercie CX-5 Mazdy zostanie utrzymany, podczas gdy nowością będą modele z hybrydowym układem napędowym. Nie wiemy jednak o tym samochodzie nic więcej, a dokładny harmonogram następnej premiery CX-5 nie został jeszcze ujawniony. Spodziewamy się jednak, że Mazda dopieści go możliwie najbardziej, jako że w 2020 roku CX-5 rozszedł się w nakładzie aż 361051 egzemplarzy.