Reklama
aplikuj.pl

EVGA tworzy pierwszą płytę dla AMD. Mamy zdjęcie X570S Dark

EVGA tworzy pierwszą płytę dla AMD, zdjęcie X570S Dark

Do tej pory EVGA nigdy nie stworzyła płyty głównej z chipsetem AMD, pozostając ekskluzywnym producentem dla Intela oraz NVIDIA w kwestii kart graficznych. Teraz jednak mamy pewność, że EVGA tworzy pierwszą płytę dla AMD, którą będzie X570S Dark.

EVGA wprawdzie zdradziła te plany przed tygodniem w formie wizjonerskiego zwiastuna, ale dziś mamy już twarde dowody na to, że chipset X570 AMD najpewniej w swojej nowszej wersji X570S doczeka się wydania pod serią Dark. Tym razem zdjęcie samej płyty wrzucił w sieć znany overclocker Vince Lucido o pseudonimie Kingpin, podkreślając, że wielka premiera jest tuż tuż.

Czytaj też: Premiera Teclast T40 Plus. Co oferuje tablet za tysiaka?

X570S Dark, czyli pierwsza płyta EVGA dla AMD

Sama fotografia nie ujawnia jednak wiele – dostrzegamy tylko panel I/O oraz tył rozbudowanego laminatu, patrząc po ilości lutów. Wystarczy porównać te dwa elementy z pokazaną w przeszłości EVGA Z590 Dark dla procesorów Intela, żeby zobaczyć, że mają wiele ze sobą wspólnego. To dobrze. Bardzo dobrze, jako że Z590 Dark jest płytą z najwyższej półki, jako że oferuje aż 22-fazową sekcję zasilania, którą chłodzi, ogromny wręcz, miedziany radiator, łączący się z chipsetem poprzez ciepłowód.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [12.07.2021]

Zwiększa to powierzchnię chłodzącą, której nie zabrakło też ukrytym pod radiatorem złączom na dyski M.2. Warto zauważyć, że konstrukcja tej płyty głównej znacząco różni się od standardowej, bo w jej górnej części znalazły się dwa sloty na DDR4, a miejsce po prawej od procesora przeznaczono na złącza zasilania (jedno 24-ATX i dwa 8-pinowe).