Reklama
aplikuj.pl

Jak wygląda rynek PC? Nowe statystyki odpowiadają

rynek PC, statystyki na rynku PC, rynek PC w II kwartale

Firma Canalys opublikowała swój najnowszy raport, który ujawnia rynek PC w szczegółach. Jesteście ciekawi, jak wypada teraz sytuacja na rynku komputerów osobistych, które obejmują zarówno stacjonarne desktopy w formie złożonych zestawów, jak i laptopy wszelakiej maści?

Rynek PC w II kwartale 2021 roku. Jaka firma sprzedała najwięcej urządzeń?

Cały rynek PC wzrósł o 13% w II kwartale bieżącego roku względem tego samego okresu roku poprzedniego, co przełożyło się na 82,3 miliona dostaw komputerów osobistych. Na czele stała firma Lenovo sprzedając 20 milionów egzemplarzy urządzeń w porównaniu do sprzedaży 17,4 miliona, które zaliczyła w poprzednim kwartle – to oznacza, że ich udział na rynku wynosi 24,3%. Drugie miejsce z kolei zajął HP z 22,6% udziałem w rynku, sprzedając około 18,6 mln sztuk.

Czytaj też: Europejska fabryka Intela za 20 miliardów euro w planach?

Dell zasłużył sobie na trzecie miejsce z 17% udziałem i 13,9 milionami sprzedanych urządzeń, a Apple na czwarte z 7,8% udziałem na rynku, które przekładają się 6,4 miliona sztuk. Poniżej jej wyniku znalazł się jeszcze Acer z 7,3% udziałem.

Czytaj też: AORUS Gaming Box Gigabyte już z GeForce RTX 3080 Ti

Wedle źródła obecny wzrost napędzają firmy powracające do normalności, które w przyszłości będą wedle spekulacji napędzać sprzedaż PC, podczas gdy popyt ze strony prywatnych konsumentów zmaleje. Finalnie jednak w następnym roku rynek komputerów osobistych nadal będzie radził sobie świetnie, dzięki komputerom Apple z układami M1, premierze systemu Windows 11 oraz aktualizacjom innych pozostałych.