Reklama
aplikuj.pl

5.1 GHz na i9-11900K w zasięgu AORUS WaterForce AIO Gigabyte

AORUS WaterForce AIO Gigabyte, WaterForce AIO Gigabyte,

Gigabyte pochwalił się swoimi nowymi chłodzeniami wodnymi AORUS WaterForce AIO. Te w testach firmy wykazały, że są w stanie utrzymać procesor Intel Core i9-11900K w temperaturze pozwalającej wszystkim ośmiu rdzeniom rozkręcić się do 5,1 GHz. 

Premierę zaliczyło chłodzenie AIO AORUS WaterForce od Gigabyte

Nowe chłodzenia AIO Aorus WaterForce od Gigabyte są dostępne w wersji o rozmiarze 240, 280 i 360 mm, które różnią się oczywiście rozmiarem radiatora oraz wentylatorami na ceramicznej osi i podwójnych łożyskach z nano-smarem. Oferują one oczywiście efektowne podświetlenie aRGB, współpracujące z obracaną w 330 stopniach podświetlaną nakładką na blok wodny. Ta przedstawia nie tylko logo producenta, ale też może wyświetlać aktualną temperaturę CPU i grafiki dowolnego wyboru, dzięki slotowi na kartę microSD. 

Czytaj też: Nowa wersja Amazfit GTR 2 nadchodzi. Przyniesie łączność LTE

Co być może najważniejsze, nowe chłodzenia AORUS WaterForce AIO Gigabyte posiadają wiele elementów z flagowych modeli z serii WaterForce X na czele ze zwiększonymi przewodami cieczy z 5,1 do 7,8 mm, co usprawnia przepływ cieczy o 37%.

Czytaj też: Nowe szczegóły o OnePlus Nord 2. Aparaty, rendery i kwestia wsparcia

To z kolei przekłada się na skuteczniejsze chłodzenie i jak wspominałem we wstępie, to może imponować. Zwłaszcza że wspomniany wynik z i9 został osiągnięty przy użyciu najmniejszej, 240-milimetrowej wersji.