Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze oficjalne sterowniki graficzne dla Windowsa 11

oficjalne sterowniki graficzne dla Windowsa 11, sterowniki graficzne dla Windowsa 11, sterowniki dla Windowsa 11

Windows 11 nadchodzi i wedle dotychczasowych informacji swój wielki debiut ma zaliczyć w październiku razem z ujawnieniem procesorów Intel Core 12. generacji. To, że nowy system nadchodzi, potwierdzają nam nawet coraz to nowsze oficjalne odkrycia, jak np. sterowniki graficzne dla Windowsa 11.

Intel udostępnił sterowniki graficzne dla Windowsa 11, wyprzedzając konkurencję

Chociaż dwaj najwięksi producenci rdzeni graficznych, czyli NVIDIA oraz AMD nie posiadają nawet publicznie ujawnionych planów co do sterowników dla Windowsa 11, Intel znacząco wyrwał się przed szereg.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcie Nokia XR20 wskazuje na wzmocnionego średniaka

Czy to przypadek? Pewnie nie, zważywszy na wspomnianą synergię Alder Lake-S, ale dziś nie czas na domysły, bo dziś tylko o tym, że Intel udostępnił wersji 30.0.100.9684 pakietu Intel Graphics Drivers, który jest tym samym pierwszym sterownikiem w oficjalnej wersji, obsługującym system Windows 11. 

Czytaj też: Premiera Amazfit PowerBuds Pro. Te słuchawki TWS zmierzą Wam tętno

Jak możemy się spodziewać, te sterowniki graficzne dla Windowsa są zgodne z WDDM 3.0, obsługują funkcję DirectX 12 Shader Model 6.6. Obie te technologie mają za zadanie odmienić zupełnie jakość szaty graficznej nowego systemu, zapewniając standaryzację dynamicznej częstotliwości odświeżania, supersamplingu w grach, czy wprowadzając automatyczny HDR Microsoftu. W obozie Intela kompatybilność posiadają więc iGPU Iris Plus (10. generacji) i wszystko, co nowe, a to obejmuje procesory przynajmniej z generacji Ice Lake.