Reklama
aplikuj.pl

MSI Optix G273QPF, czyli monitor z matrycą Rapid IPS

MSI Optix G273QPF, monitor z matrycą Rapid IPS

Firma MSI pochwaliła się dziś nowym monitorem w swojej ofercie w postaci 27-calowego Optix G273QPF, który naszą uwagę przyciągnął za sprawą obecności interesującej matrycy Rapid IPS. 

Wchodząc w szczegóły, ewidentnie e-sportowy monitor MSI Optix G273QPF posiada cienkie ramki dookoła z wyjątkiem tej dolnej. W środku tych ramek rozciąga się panel Rapid IPS o rozdzielczości 2560×1440 pikseli (WQHD) z czasem reakcji 1 ms i częstotliwością odświeżania do 165 Hz, który obsługuje technologię AMD FreeSync, a dzięki funkcji NVIDIA G-Sync Compatible skorzysta z zaawansowanej regulacji odświeżania również na kartach GeForce.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcie Nokia XR20 wskazuje na wzmocnionego średniaka

Monitor Optix G273QPF od MSI łączy w Rapid IPS szybkość matrycy TN i jakość IPS

Rapid IPS choć posiada szybkość rodem z matryc TN, to jednocześnie uwalnia się od związanych z nią ograniczeń pod kątem jakości barw. Stąd pokrycie 99% palety sRGB i 93% DCI-P3. Jej maksymalna jasność wynosi 300 cd/m², a maksymalny współczynnik kontrastu 1000:1.

Czytaj też: Premiera Amazfit PowerBuds Pro. Te słuchawki TWS zmierzą Wam tętno

Optix G273QPF bazuje na rozbudowanej podstawce, umożliwiającej pochylenie monitora w zakresie od -5° do 20°, obracanie go o 45° na boki i zupełne obrócenie do pozycji wertykalnej. Podpiąć możemy go z kolei za pośrednictwem dwóch wejść wideo HDMI 2.0b, jednego DisplayPortu 1.2 i jednego wyjścia audio.

Czytaj też: Mobilna konsola Valve ujawniona. Oto Steam Deck Game

Brakuje tutaj ewidentnie popularnych ostatnio portów USB, ale jest to podyktowane ceną, która powinna wynosić około 339 euro, czyli ponad 1400 zł w dniu premiery rynkowej wyznaczonej na 22 lipca.