Reklama
aplikuj.pl

Looking Flass Factory ulepszyło profesjonalne holograficzne wyświetlacze

Looking Flass Factory, profesjonalne holograficzne wyświetlacze, wyświetlacze Looking Flass Factory,

Firma Looking Glass Factory po sukcesie na Kickstarterze potwierdzonym 2,5 milionami dolarów na holograficzny wyświetlacz Portrait znacząco się rozrosła. Do tego stopnia, że ostatnio ulepszyła nawet swoje dwa profesjonalne holograficzne wyświetlacze.

Nowe profesjonalne holograficzne wyświetlacze Looking Flass Factory

Mowa dokładnie o drugiej generacji modeli 4K UHD oraz 8K, a zaczynając od tej pierwszej, Looking Glass Pro 4K została wprowadzona na rynek w 2019 roku, oferując 15,6-calowy ekran dotykowy o 3840 x 2160 pikseli. W drugiej generacji rozdzielczość pozostała taka sama, ale rozkładany ekran zniknął, o kontrolerze Leap zapomniano, optyka została ulepszona, a obudowa jest teraz cieńsza i lżejsza przy zachowaniu mobilnego zacięcia. 

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – nauka [21.02.2021]

Z kolei Looking Glass Pro 8K, które na rynek wpadło pod koniec 2019 roku, celując na rynek handlu detalicznego, obrazowanie medycznego i zastosowań rozrywkowych. W drugiej generacji ten największy interfejs holograficzny na rynku sprowadza się do bloku o wymiarach 733,5 x 428 x 88,5 mm i wadze 23,5 kg. Jego graficzne możliwości opiewają na wyświetlaniu hologramów w 8K przy odświeżaniu 60 Hz i 50-stopniowych kątach widzenia w odległości od 60 do 900 cm.  

Czytaj też: Kwantowe hologramy mogą w przyszłości odtwarzać nasze ciała. Jak to wykorzystamy?

Sprzęt we wszystkich modelach został ustandaryzowany do obsługi oprogramowania HoloPlay Studio, a sama aplikacja została zaktualizowana o nowe aktualizacje wtyczek Unity, Unreal i Blender. Cena za tego typu wyświetlacze wynosi odpowiednio 3000 i 17500 dolarów, co nie dziwi, jak na zastosowania profesjonalne.