Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny motocykl Zero FXE 2022 integruje akumulator dla niższej ceny

Elektryczny motocykl Zero FXE 2022, Zero FXE 2022, Zero FXE

Debiutu doczekał się nowy, dosyć wyjątkowy elektryczny motocykl Zero FXE 2022, który w ofercie producenta plasuje się w niższym segmencie cenowym, uwalniając się od wymiennych akumulatorów i sięgając po nowy styl projektowania. Wprawdzie podobieństw względem innych modeli firmy jest sporo, ale zmiany są wręcz kluczowe. 

Zero ma już w swojej ofercie modele FX i FXS, których jedną z najważniejszych cech są wyjmowane moduły akumulatorów. Te można podmienić łatwo i szybko, zapewniając sobie błyskawiczne „tankowanie”. Wiąże się to jednak z wyższą ceną i na ogół też skomplikowaniem systemów, więc też wagą, co rozwiązuje FXE, sięgając po prostu podwójny, 19-kilogramowy zestaw 3,6 kWh akumulatorów.

Czytaj też: Z motocykli na eBike. Firma MV Agusta ujawniła elektryczne rowery Amo

Elektryczny motocykl Zero FXE jest w teorii najtańszy, o ile weźmiemy pod uwagę akumulatory

Po stronie napędu Zero FXE 2022 oferuje jednak to samo, co FX i FXS, a więc sięga po silnik elektryczny Z-Force75-5 IPM, zapewniający moment obrotowy na poziomie 106 Nm i moc 46 koni mechanicznych. Maksymalnie rozpędza się do 137 km/h, ale jeśli rozgrzeje się za bardzo, obniża swoje możliwości do 121 km/h. Po stronie zasięgu liczyć możecie na 160 km w warunkach miejskich i do 64 km przy autostradowych szaleństwach. 

Czytaj też: Planowaliście sięgnąć po elektryczne motocykle Energica? Mamy dobre wieści

Wyjątkowość Zero FXE 2022 tchnął jednak w samą karoserię opracowaną we współpracy z domem projektowym HUGE Design. Na kierownicy znalazł się wyświetlacz Dash z matrycą TFT z systemem operacyjnym Zero z obsługą Bluetooth Cypher II, a tuż pod nią wzrok przykuwa reflektor LED. 

Czytaj też: Elektryczny motocykl Luna firmy Tarform już w wydaniu cafe racer

Finalnie choć FXE nie jest najtańszym motocyklem elektrycznym Zero Motorcycles, bo ten tytuł należy się FXS za 9495$, to różnice akumulatorowe sprawiają, że z 7,2 kWh podkładem energetycznym FXE pobija pod kątem ceny (11795$) kosztujący 12390 dolarów wariant FXS.