Reklama
aplikuj.pl

Znamy chipset Galaxy Watch4. Co napędzi nowe smartwatche Samsunga?

chipset Galaxy Watch4, Galaxy Watch4, specyfikacja Galaxy Watch4, cena Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, cena Galaxy Watch4 Classic, specyfikacja Galaxy Watch4 Classic

Wedle nowego, nieoficjalnego rzecz jasna raportu, podrzucającego nam nowe informacje na temat nadchodzących smartwatchy Samsunga, dowiedzieliśmy się, co je napędzi. Na całe szczęście domniemany chipset Galaxy Watch4 nie jest dla nas wielką tajemnicą.

Chipset Galaxy Watch4 ujawniony

Seria Galaxy Watch4 będzie składać się z wersji podstawowej oraz „Classic”, a ich oficjalna prezentacja odbędzie się 11 sierpnia. Ostatnio Amazon Kanada ujawnił omyłkowo specyfikację, wygląd oraz cenę tych smartwatchy, a teraz wydaje się, że wiemy już praktycznie wszystko na ich temat, ponieważ kolejny przeciek zdradził nam ich chipset.

Czytaj też: Premiera Amazfit PowerBuds Pro. Te słuchawki TWS zmierzą Wam tętno

Smartwatche będą zasilane przez nowy układ Exynos W920, który ma zapewnić znaczny wzrost wydajności względem poprzedników. Dla przypomnienia poprzedni Exynos 9110 został wyprodukowany w 10 nm procesie technologicznym. Nie wiemy jak na razie o procesie technologicznym tego najnowszego chipsetu, ale wiemy, że chwali się on 1,25x szybszym czasem przetwarzania oraz o 8,8x płynniejszą wydajnością grafiki. Finalnie może zostać połączony z 1,5 GB pamięci RAM.

Co wiemy o Galaxy Watch4 Classic i Watch4?

Galaxy Watch4 Classic z obracanym pierścieniem został zauważony w Amazon Kanada w dwóch rozmiarach 42 mm i 46 mm, które wyceniono kolejno na 343$ (około 1330 złotych) i 370$ (około 1440 złotych). Oba rozmiary zaoferują kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej, ale różnić będzie ich ekran, ponieważ smartwatch w rozmiarze 42 mm będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,19 cala, podczas gdy ten większy otrzyma przekątną na poziomie 1,36 cala.

Czytaj też: Geekbench ujawnił wydajność Galaxy Z Flip3 Samsunga

Galaxy Watch4 z kopertą wykonaną z aluminium, pojawi się w rozmiarze 40 mm i 44 mm, a jego cena wyniesie kolejno 250$ (około 970 złotych) i 280$ (około 1090 złotych). Ich przekątna ekranu wynosi tyle samo jak w Galaxy Watch4 Classic (1,19 cala i 1,36 cala).

Oba smartwatche zaoferują łączność Wi-Fi, Bluetooth, NFC i GPS, a oprócz tego Amazon wskazuje również na takie funkcje jak Body Composition Analysis czy monitorowanie snu, poziomu tlenu we krwi oraz tętna.