Reklama
aplikuj.pl

Dyktafon z transkrypcją SI. Oto Mobvoi AI Recorder

Dyktafon z transkrypcją SI, Mobvoi AI Recorder

Do tej pory doskonale pamiętam swój pierwszy wywiad, którego jakości pozwolę sobie nie przytaczać. Zrobienie z nagrania transkrypcji zabrało mi kilka żmudnych godzin słuchania tego samego. Chociaż było to kilka lat temu, to nawet teraz na AI Recorder od Mobvoi patrzę rozmarzonym spojrzeniem, bo całą robotę zrobiłby wtedy za mnie, jako że to dyktafon z transkrypcją SI. 

AI Recorder, to dyktafon z transkrypcją SI

W dzisiejszych czasach dyktafon, tak jak kalkulator, wydaje się przestarzałym narzędziem, które mamy już przecież w kieszeniach. Problem pojawia się w sytuacjach, w których widok naszej osoby ze smartfonem w dłoni jest zwyczajną wpadką na poletku kultury osobistej. Wtedy gadżety pokroju AI Recorder nabierają zupełnie nowego sensu, pozwalając np. nagrać wykład, czy przemówienie. 

Czytaj też: Pierwszy wydrukowany w 3D most ze stali nierdzewnej wygląda jak z kosmosu

Opracowany przez firmę Mobvio AI Recorder to po prostu dyktafon z transkrypcją, który nagrywa plik audio, a następnie wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznej konwersji dźwięku na tekst przy 94% skuteczności. Całość waży zaledwie 20 gramów, pozwala się przyczepić do tak naprawdę wszystkiego, dzięki klipsowi, magnesowi oraz otworkowi do zawieszenia, a przechowuje nagrania w formacie OGG lub MP3 wykonane z użyciem dwóch mikrofonów na maksymalnie 16 GB pamięci wewnętrznej. Ponoć nie tylko nagrywa w wysokiej jakości, ale też radzi sobie z hałasem z otoczenia, wykorzystując algorytmy redukcji szumów. Całość zasila 300 mAh akumulator, gwarantujący do 10 godzin nagrywania. 

Co być może najważniejsze, AI Recorder w zestawie posiada roczną bezpłatną subskrypcję wspomnianej usługi transkrypcji audio na tekst, która obsługuje obecnie niestety tylko język angielski i chiński mandaryński, ale z czasem doczeka się aktualizacji do kolejnych.

Czytaj też: Looking Flass Factory ulepszyło profesjonalne holograficzne wyświetlacze

Same pliki możemy przesyłać za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth, a za taką przyjemność będziemy musieli wyłożyć 99,99$, które gwarantują też przechowywanie do 200 godzin nagrań w chmurze za darmo i wspomnianą subskrypcję usługi transkrypcji na rok, co jest równoważne z ceną 69,99$.