Reklama
aplikuj.pl

Premiera Oppo A16. Tani smartfon z imponującą baterią już oficjalnie

Premiera Oppo A16, specyfikacja Oppo A16, cena Oppo A16, Oppo A16, A16

Na temat debiutującego właśnie mainstreamowego modelu Oppo słyszeliśmy od kilku tygodni, a wycieków tradycyjnie nie brakowało. Jednak dzisiejsza premiera Oppo A16 jest o tyle ważna, że rozwiała wszelkie dotychczasowe wątpliwości na temat tego taniego smartfona.

Premiera Oppo A16. Co oferuje ten średniak?

Smartfon Oppo A16 jest dostępny w kolorze Pearl Blue, Space Silver i Crystal Black w cenie wynoszącej 1999000 rupii (około 535 złotych). Jak na razie można kupić go w Indonezji za pośrednictwem wielu sprzedawców internetowych i nie wiemy na ten moment, czy pojawi się on również na innych rynkach. Niemniej jednak sprawdźmy, czy warto się nim zainteresować, gdyby jednak trafił i do nas.

Czytaj też: Znamy chipset Realme Explorer Master Edition, a nawet jego wygląd

Za wydajność Oppo A16 odpowiada układ Helio G35 współpracujący jedynie z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Za jego zasilenie odpowiada również akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą o niewiadomej mocy przez port USB typu C. Smartfon działa pod władzą systemu Android 11 wraz z nakładką graficzną ColorOS 11.1.

Czytaj też: Wygląd OnePlus Nord 2 5G ujawniony na oficjalnym plakacie

Oppo A16 o wadze 190 gramów oferuje 6,52-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+, na którym w specjalnym wycięciu znalazł się w kształcie kropli aparat o rozdzielczości 8 Mpx. Obracając smartfon, zobaczymy potrójną konfigurację aparatów, gdzie umieszczono ten główny 13 Mpx oraz dwie dodatkowe jednostki oparte na 2-Mpx matrycy. Na pokładzie Oppo A16 nie zabrakło wejścia jack 3,5 mm oraz skanera linii papilarnych, który mieści się na jego bocznej krawędzi.