Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun nowej Corvette Z06 2023. Co przygotowuje Chevrolet?

nowej Corvette Z06 2023, Corvette Z06 2023, Corvette Z06

Corvette C8, czyli najnowszej generacji, jest już z nami na rynku od dwóch lat, jako ta pierwsza wyjątkowa Corvette z silnikiem między osiami. Teraz z kolei Chevrolet ma w planach rozszerzyć związaną z nią rodzinę, co potwierdza zwiastun nowej Corvette Z06 2023.

Sam zwiastun w formie 24-sekundowego nagrania nie jest w żadnym stopniu wylewny. Przedstawia jedynie ryk silnika, kilka ujęć z toru i wskazuje na premierę tej jesieni, kiedy to zostanie ujawniona również data wejścia na rynek. Oczywiście pod kątem wyglądu Corvette Z06 2023 będzie tym, co znamy z podstawowego modelu, ale z dodatkiem rozbudowanych systemów aerodynamicznych i lepszego, zapewne obniżonego zawieszenia.

Czytaj też: Nieoficjalne szczegóły nadchodzących modeli Corvette

Obejrzyjcie zwiastun nowej Corvette Z06 2023. Zapewne pierwszy z wielu

To, co w Corvette Z06 2023 będzie najważniejsze, sprowadza się do układu napędowego i silnika, który jednak nie zostanie zaczerpnięty z Corvette C8. Nie liczcie na ulepszoną wersję 6,2-litrowej jednostki V8, bo wyścigowa Corvette zostanie wyposażona w silnik V8 DOHC z czterema wałkami rozrządu i płaskim wałem korbowym, rozkręcając się do maksymalnie 9000 obrotów na minutę. Ponoć zabraknie w nim doładowania, a to powyższy zwiastun wydaje się potwierdzać z nawiązką.

Czytaj też: Obejrzyjcie nagranie z testów Corvette Z06

Jako że obecnie oficjalnie trwa już kampania promocyjna nowej Corvette Z06, to powinniśmy oczekiwać większej liczby zwiastunów w przyszłości. Są sproe szanse, że ten model zostanie ujawniony podczas listopadowego Auto Show 2021 w Los Angeles.