Reklama
aplikuj.pl

Nieoficjalne szczegóły nadchodzących modeli Corvette

szczegóły nadchodzących modeli Corvette

Dziś możemy zagłębić się w świeżutkie szczegóły nadchodzących modeli Corvette, które może i nie są oficjalne, ale przyprawione dozą źródeł, plotek i prawdopodobieństwa.

Szczegóły nadchodzących modeli Corvette

Chevrolet Corvette C8 to ekscytująca ewolucja motoryzacyjnej ikony, której przyszłość maluje się pod znakiem wariantów o dużej mocy. Plotki o modelach Z06, ZR1 i Zora, a także pogłoski o wersjach hybrydowych i całkowicie elektrycznych krążą od lat, a nowy raport Motor Trend (via Motor1) oparty na informacjach z anonimowego źródła szczegółowo opisuje nadchodzące warianty Corvette.

Czytaj też: Elektryczny samochód sportowy Ava sięgnie po Corvette C2
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Here's the 2nd prototype C8 Vette we saw this morning. I belive he was sitting waiting for computer or diagnostic system/something to reset before he pulled off again. Great music from the mid exhaust, though. Most likely a ZR/Z06 or Grand Sport, because base models would likely be dual exhaust. 2nd post today, I feel special. Thanks for the good feedback guys.

Posted by Dylon DeBaca on Saturday, September 19, 2020

Według raportu w ciągu najbliższych czterech lat powinniśmy spodziewać się pięciu nowych wariantów: Z06 (2022), ZR1 (2023), PHEV (2023), EV (2024) i Zora (2025). Najbardziej ekscytującym wariantem – i tym, na który będziemy musieli czekać najdłużej – jest Zora. Będzie to szczyt osiągów C8 Corvette, łącząc 5,5-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem z silnikami elektrycznymi z wariantu hybrydowego, oferując ponad 1000 koni mechanicznych.

ZR1 trafi tym samym tuż pod niego, wykorzystując jedynie V8 o pojemności 5,5-litra z podwójnym turbodoładowaniem, który będzie generował moc 825-850 koni mechanicznych w tym zastosowaniu. Ten sam silnik, ale już w wolnossącej konfiguracji ma trafić do Z06 i wytwarzać 615-625 KM oraz około 650 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: SUV Corvette w planach firmy? Nowy raport rzuca światło na sprawę
Czytaj też: Wszystkie nowości w Corvette C8 2021
Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8

Chevrolet przygotowuje również dwie wersje zelektryfikowane, hybrydę typu plug-in z napędem na wszystkie koła (konfigurację trzech elektrycznych silników z jednostką spalinową) oraz wersję czysto elektryczną, o której nie wiemy nic, a nic.