Reklama
aplikuj.pl

Gameplay z DLC do Cyberpunk 2077! Zamiast nowości naprawione zadania?

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 wkrótce powinien otrzymać patch 1.3 oraz darmowe dodatki. Gracze są jednak przekonani, że nowa zawartość to… stare, niedziałające ówcześnie questy.

Historii DLC do Cyberpunk 2077 ciąg dalszy

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że odnaleziono DLC do Cyberpunk 2077, a dziś, 24 godziny później, wiemy o wiele więcej. Wypowiedzi deweloperów oraz połączenie wątków z nagraniami ze stycznia 2021 roku dają lepszy obraz sytuacji. Zacznijmy jednak od patcha 1.3.

Cyberpunk 2077 1.3

Wciąż czekamy na kolejną dużą aktualizację do Cyberpunk 2077. Nowa zawartość zdaje się być od dłuższego czasu testowana przez deweloperów, na co mają wskazywać tajemnicze wersje gry na Steam, do których mają dostęp tylko testerzy.

Czytaj też: Park rozrywki GTA 6 podejrzanie pasuje do mapy

To, że patch jest w drodze, potwierdził również Marcin Momot, będący Global Community Leadem CD Projekt RED. Zapytany na Twitterze o patch 1.3, odparł on, że jest on „w drodze”.

Lawirując między słowami na streamie

Regularnie swój gameplay z Cyberpunk 2077 prezentuje także Paweł Sasko. Jego transmisje na Twitchu cieszą się dużą popularnością i czasem pozwalają snuć teorie na temat przyszłości gry. Gracze zauważyli, że odpowiedzi dewelopera da się podzielić na dwa rodzaje. Jedne to te, w których wprost dowiadujemy się, że dana propozycja zmiany czegoś w grze jest ciekawa, ale aktualnie nad nią nie pracują oraz druga odpowiedź, która wskazuje na to, że nic na dany temat twórca nie może powiedzieć. Gracze wierzą, że różnica w odpowiedzi pozwala zrozumieć nad czym pracują w CD Projekt RED. Jeśli twórcy nie mogą o czymś mówić, to prawdopodobnie to właśnie jest naprawiane. Dlatego, gdy widzowie zapytali, czy w grze pojawi się bieganie po ścianach i otrzymali odpowiedź, że sprawiałoby to problemy związane z projektowaniem całego otoczenia (nie mylić z level desginem) to raczej nie możemy liczyć na to, że otrzymamy taką opcję w grze.

DLC do Cyberpunk 2077

Wczoraj wyciekła również lista dodatków DLC do Cyberpunk 2077 i część z nich nosiła nazwy odnoszące się do regionów Kabuki, Arroyo oraz Japantown. Wielu sądziło, że chodzi o jakieś rozwinięcie tychże regionów, ale okazuje się, że może tutaj chodzić o cztery wycięte zadania! Zadania, które do tego widzieliśmy już w styczniu. Skąd taka pewność? Wszystkie cztery wycięte questy dzieją się dokładnie w tym lokacjach, o których wspomniano. „dlc9_arr06” oraz „dlc14_arr12” wskazują nawet na dwa DLC związane z Arroyo i… dokładnie takie dwa zadania wycięto z gry. Oto rozgrywka dostępna od dawna w sieci.

Czytaj też: Gry PlayStation na PC. Dataminer potwierdza kolejne porty

Dlaczego pozbyto się tych zadań? Inne plotki z problematycznego okresu produkcji gry wskazywały na to, że zadania są zabugowane przez niedziałające w grze elementy. Ostatnie zadanie pt. „Hothead” wymaga od gracza bronienia pojazdu i strzelania do innych podczas jazdy, co… nie jest możliwe. Do tego podobno w grze występują problemy ze sztuczną inteligencją, która śledzi pojazd gracza nie po ustalonej wcześniej trasie, więc również i przez te zadanie nie trafiło do gry. Jeśli patch 1.3 naprawi te problemy (co trochę było sugerowane na streamie dewelopera), to możemy się spodziewać rozpoczęcia publikacji dodatków już wkrótce.