Reklama
aplikuj.pl

Aparaty Huawei P50 Pro w szczegółach

Aparaty Huawei P50 Pro, oficjalny zwiastun Huawei P50, Huawei P50, Huawei P50 Pro

Co roku na rynku smartfonów ma miejsce walka o tytuł najlepszego modelu pod kątem fotografii. To miano jest zarezerwowane przede wszystkim dla flagowych smartfonów, które mogą sobie pozwolić na aparatowe szaleństwo i do takich właśnie zalicza się nadchodzący Huawei P50. Wspominamy o tym dlatego, że dziś dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat tego, co na papierze będą miały do zaoferowania aparaty Huawei P50 Pro.

Aparaty Huawei P50 Pro. Co wiemy na ich temat?

Seria Huawei P50 zostanie oficjalnie zaprezentowana 29 lipca. Jak na ten moment niewiele wiemy na temat smartfonów należących do tej rodziny, ale najnowszy filmik promocyjny zdradza nam co nieco na temat aparatów modelu P50 Pro. Na grafice poniżej, obok wysepki smartfona, możecie zobaczyć napis VARIO-SUMMILUX-H1:1.8-3.4/18-125ASPH, który pasuje do zestawu przysłon i ogniskowych w P40 Pro i Mate 40 Pro.

Czytaj też: Huawei dał życie nowej marce. Poznajcie Maimang i jej pierwszy model 10 SE 5G

Wychodzi więc na to, że teleobiektyw zaoferuje 5-krotny zoom, natomiast aparat ultraszerokokątny 18-mm ogniskową. To wprawdzie nie zdradza nam zbyt wiele, ale oczekujemy nadal na więcej przedpremierowych informacji, wśród których jedna już wspomniała, że P50 Pro ma pojawić się początkowo z układem Kirin 9000, a gdy jego zapasy się skończą, producent wyposaży go w Snapdragona 888 4G.

Czytaj też: Wersja iOS 14.7 już dostępna. Bez niej MagSafe Battery Pack nie zadziała

Wcześniejsze plotki sugerowały, że podstawowy Huawei P50 otrzyma aparat ultraszerokokątny z ogniskową 13 mm oraz teleobiektyw z 3,5-krotnym zoomem. Ten model ponoć od razu będzie zasilany przez układ Snapdragon 888 4G. Choć nie wiemy nic więcej na temat tych smartfonów, to jesteśmy pewni, że po stronie oprogramowania możemy liczyć na HarmonyOS 2.0.