YouTube testuje możliwość robienia zakupów podczas oglądania filmów

reklamy YouTube, blokada konta YouTube, regulamin YouTube

Serwis YouTube pracuje nad kolejną funkcją. Tym razem chodzi o możliwość kupowania produktów reklamowanych na filmach. O co dokładnie chodzi?

Reklamy i zakupy, czyli nowe oblicze YouTube

Choć to raczej nie podoba się użytkownikom, kolejne platformy szukają nowych sposobów na zwiększenie przychodów. Instagram ma zupełnie odrębną sekcję, w której można kupować produkty rekomendowane przez twórców lub filmy. Choć wiele osób narzeka na taki kierunek rozwoju, to niestety nic na to nie poradzimy. Reklamy, a także coraz częściej zakupy w aplikacjach czy serwisach to po prostu sposób na większy zarobek.

Czytaj też: Google uśmierca kolejną usługę. Tym razem trafiło na Zakładki Google

Trudno się więc dziwić, że w tę stronę zmierza także YouTube. Wedle najnowszych informacji już wkrótce ruszą testy funkcji, która pozwoli na sprzedaż produktów podczas transmisji live. Ma to pomóc widzom w dotarciu do sprawdzonych, polecanych przez twórców produktów. Podczas transmisji użytkownik będzie mógł wyświetlić listę produktów, które są właśnie przedstawianie, dzięki czemu nie trzeba będzie szukać ich potem na własną rękę.

Czytaj też: Kolejne szkodliwe aplikacje znalezione w Google Play

YouTube zapewne zaprosi do testów wybranych twórców, zaś sama funkcja powinna się im spodobać, gdyż dzięki niej będą mieli kolejny sposób na zwiększenie przychodów ze swoich filmów.