Reklama

Premiera OnePlus Nord 2 5G. Zachęca aparatem, baterią i układem SI

Premiera OnePlus Nord 2 5G, OnePlus Nord 2 5G, OnePlus Nord 2, Nord 2 5G

Po wielodniowej akcji marketingowej wreszcie doczekaliśmy się nowego smartfonu OnePlusa za ponad 2000 zł. Oficjalna premiera OnePlus Nord 2 5G jest już tym samym za nami, a my wiemy na jego temat wszystko. Łącznie z cenami i dostępnością w Polsce.

Ceny i dostępność OnePlus Nord 2 5G

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy prawie wszystko o smartfonie Nord 2 5G. Część z tego zdradził nam sam producent, natomiast już cała reszta była czystymi spekulacjami. Teraz możemy oficjalnie zapoznać się z najnowszym smartfonem OnePlusa, którego można dorwać już w przedsprzedaży (do 27 lipca) na stronie oneplus.com, Amazon i X-kom.pl.

Czytaj też: Wedle plotek ładowanie iQOO 8 wyrwie nas z butów

Sprzedaż detaliczna rozpocznie się z kolei 28 lipca. Jeśli chodzi o cenę Nord 2 5G, to za wariant 8/128 GB pamięci będziemy musieli zapłacić 1899 złotych, a za wersję 12/256 GB – 2349 złotych. Nieco większy wybór mamy w przypadku opcji kolorystycznych, bo wybierać możemy między Blue Haze, Grey Sierra i Green Woods.

OnePlus Nord 2 5G w szczegółach

Chociaż premiera OnePlus Nord 2 5G miała być tylko formalnością, to firma zaskoczyła nas kilkoma szczegółami. Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, a więc układu MediaTek Dimensity 1200 AI, w którym dopisek „AI” nie wziął się znikąd – w rzeczywistości umożliwia on smartfonowi bardziej rozległe wykorzystywanie w codzienności sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Xiaomi Redmi Note 10S 128 GB do kupienia za 200 złotych taniej

Te „możliwości SI” przejawiają się przede wszystkim w opcjach związanych z robieniem zdjęć. Zdjęć i nagrań, które wykonujemy albo 32-Mpx aparatem przednim w formie „dziurki” w ekranie, albo imponującym 50 Mpx aparatem z matrycą Sony IMX 766 na tyle. Ten jest zdecydowanie jedną z najważniejszych cech tego smartfonu, a akcentuje to dodatek optycznej stabilizacji obrazu. Obok niego znalazł się 8-Mpx aparat ultraszerokokątny oraz monochromatyczny 2 Mpx czujnik, aby biel i czerń była rzeczywista, jak nigdy.

Zasileniem tego zajmie się akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania Warp o mocy 65 watów, dzięki któremu już pół godziny wystarczy do naładowania go od zera do 100%. Takie połączenie ewidentnie się przyda, bo solidne ilości energii będzie też czerpał 6,43-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ odświeżany 90 razy na sekundę.

Czytaj też: Premiera Samsung Galaxy M21 2021 Edition, czyli bateria przede wszystkim

Resztę cech OnePlus Nord 2 5G dopełniają podwójne głośniki oraz system Android 11 upiększony nakładką Oxygen OS 11.3. Wybierając ten model, możecie być pewni, że będzie towarzyszył Wam przez dwie główne aktualizacje systemu, a przez trzy lata jego zabezpieczenia będą stać na najwyższym poziomie.