Reklama

Chętni na klasyczne Porsche 928 z Ryzykownego Interesu z Tomem Cruise?

Porsche 928 z Ryzykownego Interesu, Porsche 928

18 września na aukcji Barrett-Jackson ruszy licytacja specjalnego Porsche, które zostało wykorzystane w filmie Ryzykowny Interes z Tomem Cruise w roli głównej. W grę wejdzie więc świetnie utrzymane, klasyczne Porsche 928 z 1979 roku.

Sam film jest stary, jak świat, bo premierę zaliczył w 1983 roku. Nic więc dziwnego, że udział w nim wzięło klasyczne Porsche, które było jedno z wielu modeli 928, biorących udział w przygotowaniach i finalnych ujęciach do filmu. Spokojnie jednak – to nie to, które finalnie wylądowało na dnie jeziora, a to, które spędziło ostatnie lata w prywatnej kolekcji.

Czytaj też: Porsche znacząco ulepszyło swój system infotainment. Co nowego w PCM 6.0?

W połowie września klasyczne Porsche 928 z filmu zmieni właściciela

Odpowiadający za niego reżyser, Paul Brickman, wybrał Porsche 928 zamiast 911, ponieważ uważał, że 911 wygląda „zbyt przyziemnie” i choć puryści za te słowa mogą go zjeść, to rzeczywiście wtedy model 928 miał w sobie „to coś”, co podkreślał solidny napęd. W grę wchodzi bowiem 4,5-litrowy silnik V8 pod maską o mocy 221 koni mechanicznych, co rozpędzało go do 96,5 kilometrów na godzinę w 6,5 sekundy i pozwalało na rozwinięcie maksymalnie 230 km/h.

Czytaj też: Nowe informacje o przejęciu Bugatti. Rimac i Porsche nadal działają w sekrecie

Aukcji będzie podlegał pięknie uzupełniony brązową skórą wewnątrz egzemplarz Porsche 928 z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Ten w filmie wziął udział podczas kręcenia sceny pościgu i był tematem filmu dokumentalnego The Quest for the RB928, a to razem ze świetnym stanem tylko podbije finalną cenę.