Reklama
aplikuj.pl

Steam Deck zmusi Ubisoft do powrotu na Steam?

steam deck

Zapowiedziany przez Valve Steam Deck może mieć pozytywny wpływ na ofertę Steama. Ubisoft już bacznie obserwuje projekt.

Steam Deck – konsola będąca PC

Steam Deck to kolejny eksperyment Valve, co do nietypowych urządzeń służących do grania. Mieliśmy już kontrolery bez analogów, gogle VR, gotowe zestawy PC, a teraz czas na przenośną konsolkę. Rezerwacje na Steam Deck są płatne i Valve, póki co jest zadowolone z tego, ile osób zapłaciło za dostęp do sprzedaży urządzenia w przyszłości.

Czy jednak konsola odniesie sukces? To już wszystko zależy od tego, jak będą działały na niej gry. Wstępne opinie są pozytywne, ale nie mamy jeszcze zbyt wielu materiałów pokazujących rozgrywkę z nowych gier AAA. W skrócie – gry będą motorem napędowym.

A przecież nie wszyscy są na Steam…

Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy wydawca sprzedaje swoje gry na Steam. Wiele dużych firm uciekło na swoje platformy sprzedażowe po czym… wróciło jakiś czas temu do Valve. Nowe gry Electronic Arts znów są dostępne na Steam, a do tego do zabawy dołączył Microsoft, który również wydaje swoje gry poza Microsoft Store.

Czytaj też: Skull and Bones to przeklęty projekt. Ubisoft nie może się jednak poddać

Ciekawy jest jednak przypadek Ubisoftu… Firma nie oferuje wszystkich swoich gier na Steam, ponieważ nawiązała współpracę z Epic Games Store. Jeśli ktoś nie chce się bawić zbytnio w wgrywanie dodatkowego oprogramowania na Steam Deck i chce po prostu wygodnie kupować gry przez Steam, to np. nie zagra w The Division 2.

Szansa na powrót Ubisoftu

Ubisoft odniósł się już jednak do zapowiedzi Steam Deck i firma ogłosiła, że będzie się przyglądała nowemu urządzeniu. Okazuje się, że jeśli konsolka odniesie sukces, to Ubisoft rozważy przywrócenie wszystkich swoich gier na Steam! Warunkiem jednak jest to, że sprzęt musi najpierw odnieść sukces. I to jest dziwne.

Czytaj też: The Witcher Monster Slayer niektórym graczom przechodzi się samo

Dlaczego zachowanie Ubisoftu jest dość nietypowe jak na tę firmę? Bo Ubisoft pcha się we wszystkie projekty jakie tylko powstają! Gracze już teraz pytają, co w takim razie Ubisoft robi ze swoimi grami na Google Stadia, skoro platforma jeszcze nie jest sukcesem? Gry Ubi znajdziemy niemalże w każdej usłudze streamingowej. Dlatego właśnie dość niespodziewane jest to, że firma tak opiera się przed powrotem na Steam, gdzie wystarczy przywrócić gry, a w przypadku gier w chmurze – tworzyć całe porty.