Reklama

Mercedes CLK GTR zostanie zlicytowany, jako jeden z najrzadszych samochodów

Mercedes CLK GTR, CLK GTR

Przez obecność w mistrzostwach FIA GT od 1997 roku Mercedes był zmuszony spełnić wymagania homologacyjne i przez to z wyścigowego CLK GR stworzył poza dwoma prototypami dwadzieścia sześć modeli drogowych CLK GTR. Wkrótce jeden z nich zostanie sprzedany.

Pod maską Mercedesa CLK GTR kryje się wolnossący silnik V12 od AMG o pojemności 6,9 litra, zapewniając 612 koni mechanicznych (450 kilowatów) przy 6800 obr./min i 775 Nm momentu obrotowego przy 5250 obr./min. To pozwala na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i dobicie do maksymalnie 344 km/h.

Czytaj też: Zwiastun nowej Corvette Z06 2023. Co przygotowuje Chevrolet?

Nadchodzi licytacja jednego z 26 egzemplarzy Mercedes CLK GTR

Aukcję zorganizuje firma Gooding & Company, która dostała zlecenie sprzedaży jednego z dwudziestu coupe Mercedes CLK GTR. Ten dokładnie egzemplarz jest utrzymane w idealnym stanie, na liczniku ma tylko 1442 kilometry, a w zestawie znajdują się wszystkie dodatkowe akcesoria, które zostały dostarczone w momencie pierwszego zakupu, czyli ładowarka do akumulatora, klucz dynamometryczny, a nawet drewniane klocki, na których można postawić samochód. Nie zabrakło też oryginalnej dokumentacji.

Czytaj też: Zacznijcie się żegnać z Audi A1. To już pewne

Ten egzemplarz z 1998 roku bazuje na dokładnie dziewiątym wyprodukowanym podwoziu, który przetoczył się przez łącznie trzech właścicieli, a od 2017 roku jest w rękach właściciela w Seattle. Aukcja odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia. Szacunkowa cena za ten egzemplarz Mercedes CLK GTR ma wynieść od 8,5 do 10 mln dolarów.