Reklama

EVGA wychodzi z twarzą z graficznej afery gry New World

graficznej afery gry New World, EVGA, karty EVGA

Jeśli słyszeliście o aferze związanej z New World, która dosłownie „paliła” karty graficzne, to z pewnością wiecie, jak w tej sprawie prezentowała się sprawa firmy EVGA. Teraz jednak firma pokazała klasę.

Gra New World Amazonu dosłownie paliła karty gaficzne

W ostatniej grze Amazon Studio, czyli MMO New World, które weszło w fazę bety, problem z kartami graficznymi dotyczył nie tylko RTX 3090. Ta gra powodowała problemy również z GeForce RTX 3080 Ti oraz liczniejszymi kartami AMD, bo Radeonami RX 590, 6800, 6800 XT oraz 6900 XT. Powód? Tak głupi, że aż trudno w to uwierzyć – gra nie posiadała limitu klatek na sekundę w menu, co doprowadzało karty do rozkręcania się na całego, a tego niektóre egzemplarze nie zniosły i uległy spaleniu. 

Czytaj też: Apple zwiększy moc ładowania iPhone 13?

EVGA RTX 3080 i RTX 3090

W ujęciu fizycznym problematycznym był podsystem dostarczania mocy, który nie był w stanie poradzić sobie z funkcją Boost kart. To zmusiło Nvidię do wydania poprawki w sterownikach, która sztucznie ograniczała maksymalne taktowanie doładowania, aby uratować karty. Jednak to, co najważniejsze, błędem zajął się Amazon, który przeprosił graczy i wprowadził łatkę. 

Czytaj też: Cena rynkowa Radeon RX 6600 XT będzie mogła przerazić

EVGA wymieni wszystkie RTX 3090 uszkodzone przez grę

Jednak spalone karty pozostały, a co z nimi zrobią właściciele? Wielu z nich pozostaje bez niczego, ale firma EVGA, której modele najczęściej były zgłaszane, jako nienadające się do New World, ogłosiła, że wszyscy właściciele RTX 3090 otrzymają nowe egzemplarze. Firma ponoć rozsyła je priorytetowo, nie czekając nawet na zwrot spalonej karty.