Reklama

Apple zwiększy moc ładowania iPhone 13?

zasilacz iphone

Serwis MyDrivers ze swoich anonimowych źródeł związanych z dostawami komponentów dowiedział się, że moc ładowania iPhone 13 z wykorzystaniem przewodu wzrośnie. Jak bardzo?

Moc ładowania iPhone 13 ujawniona

Według MyDrivers Apple zwiększy moc ładowania przewodowego do 25 W niektórych modelach iPhone 13. Jak do tej pory seria iPhone 12 korzysta z obsługi ładowania o maksymalnej mocy 20 W. Zwiększając więc ilość elektronów, które będą upychane w danym czasie, ten zdecydowanie ulegnie znacznej poprawie. Skromnej, ale zawsze jakiejś. Przecieki wskazują jeszcze na szybsze bezprzewodowe ładowanie, które obecnie osiąga maksymalną moc 15 W.

Czytaj też: Nowe technologie ładowania Oppo. Nie tylko szybko, ale też bezpiecznie

iPhone 13 zachwyca na koncepcyjnym zwiastunie

Dodatkowo wedle nieoficjalnych informacji ładowarka o takiej mocy będzie kosztować nieco więcej, a przypomnijmy, że tę obecną 20-watową można kupić za około 100 złotych. Pamiętajmy bowiem, że będziemy musieli sami się w tę ładowarkę zaopatrzyć, ponieważ Apple nadal nie ma zamiaru dawać je w pudełkach. Niemniej jednak wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej we wrześniu, czy firma zdecydowała się na zwiększenie mocy ładowania, ponieważ wtedy oczekuje się oficjalnej prezentacji iPhone 13.

Czytaj też: Rendery Motorola Edge 20, czyli trzy aparaty i dziura w ekranie

Jak wynika z plotek, iPhone 13 pojawi się z funkcją Always On Display, do 1 TB pamięci na dane użytkownika oraz większą wyspą z aparatami. Ogólnie nie liczcie na diametralne zmiany pod względem designu.