Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny ID Buzz będzie dla każdego. Jak Volkswagen to osiągnie?

Volkswagen ID Buzz, render Volkswagen ID Buzz, ID Buzz,

Inspirowany klimatem retro Volkswagen ID Buzz ma trafić na rynek jeszcze w ramach oferty na 2022 rok modelowy, więc premiera jest bliżej, niż możecie się spodziewać. Teraz dowiedzieliśmy się, że ten elektryczny ID Buzz będzie na tyle elastyczny, że wpisze się w wymagania każdego.  

Volkswagen zapewni elektrycznemu ID Buzz trzy konfiguracje

Dowiedzieliśmy się, że Volkswagen planuje trzy początkowe wersje ID Buzz, aby stworzyć „elektrycznego vana przyszłości”. W Europie doczekamy się sześciomiejscowej wersji, który ma pełnić funkcję busa, gotowego na zgarnięcie wielu osób na w teorii wspólną, a w praktyce odosobnioną podróż w niższej cenie. Dlatego ID Buzz zaoferuje pasażerom oddzielne miejsca siedzące z ekranami, które mają wyświetlać informacje o jeździe.

Czytaj też: Zwiastun nowej Corvette Z06 2023. Co przygotowuje Chevrolet?

Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7

W drugim wydaniu ID Buzz będzie stworzony specjalnie dla firm kurierskich, czyli zostanie zoptymalizowany pod kątem „charakteru dostawczaka”. Nie bez powodu zresztą VW intensywnie pracuje nad technologią autonomicznej jazdy, która ma zautomatyzować dostarczanie przesyłek. Trzecim, przeznaczonym już dla USA wariantem ID Buzz będzie tradycyjny rodzinny van z miejscami dla czterech pasażerów z tyłu. Tam dwa z siedzeń będą skierowane do przodu, a pozostałe dwa do tyłu pojazdu.

Czytaj też: Zacznijcie się żegnać z Audi A1. To już pewne

W finalnej wersji VW ID Buzz ten ma oferować akumulator o pojemności od 48 do 111 kWh, oferując zasięg aż do 550 kilometrów. Chociaż standardowy model będzie miał pojedynczy silnik o mocy 150 kW napędzający tylne koła, to w planach jest też wersja na cztery koła.