Reklama

Dyski M.2 za grosze. Przyspieszycie system za 69, a nawet 30 złotych!

Dyski M.2 za grosze

Wymiana dysku z HDD na SSD jest najtańszym i najprostszym sposobem na przyspieszenie leciwego laptopa, czy komputera, ale wrzucanie do starego sprzętu dysku za 1/2 ceny całego zestawu, to niekoniecznie dobry pomysł. Dlatego naszą uwagę przykuły dyski M.2 za grosze w nowych promocjach.

Tanie dyski M.2 SATA do kupienia

Zacznijmy może z wyższej półki, wspominając o dysku Plextor M8VG do zgarnięcia za 69 złotych w sklepie Media Expert. To przecena z ewidentnie zawyżonych 130 złotych, ale pomińmy ten szczegół. Za te siedem dyszek otrzymacie tradycyjny SSD na M.2 2280 pracujący z interfejsem SATA III, co oznacza, że możecie liczyć tylko na 560 MB/s odczytu i 400 MB/s zapisu.

Czytaj też: Uważajcie na nieoficjalne instalatory Windows 11!

Komputronik ruszył z kolei ze sprzedażą 64-gigabajtowych dysków Transcend również w formacie 2280 na złącze M.2. Dwukrotnie niższa pojemność akcentuje ponad dwukrotnie niższą cenę, na którą rzutuje fakt, że to dyski z demontażu, na które otrzymujecie tylko 3 miesiące gwarancji. Sklep nie wspomina o modelu, ale to najpewniej S800 zgodny z protokołem SATA III, więc oferującym podobne prędkości, jak ten powyżej.

Czytaj też: Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Mają one związek z nowym podatkiem

Chociaż te dyski są tanie, to ich pojemność nie jest w żadnym stopniu godna polecenia, jeśli nie znacie się na sprzęcie. W rezultacie dostaniecie bowiem dostęp do kolejno 112 i 58 GB wolnej przestrzeni dyskowej, z czego system zajmie Wam dobre 20/30 GB. Musicie więc wiedzieć, na co się piszecie i możecie być pewni, że jeden dysk tego sortu w sprzęcie nieprzeznaczonym tylko do Internetu Wam nie wystarczy.