Assassin’s Creed Valhalla z masą darmowej zawartości prawie rok po premierze

assassin's creed valhalla

Assassin’s Creed Valhalla to gra usługa, o którą Ubisoft dba, jak tylko może. Do tytułu trafi już wkrótce masa nowej zawartości dla wszystkich.

Assassin’s Creed Valhalla – darmowy rozwój gry

W przypadku Assassin’s Creed Valhalla mamy doczynienia z sytuacją, która pokazuje, co pewnie działoby się w takim Anthem czy Cyberpunk 2077, gdyby tylko tytuły nie były zabugowane na premierę. Najnowsza odsłona AC jest tak dobra, że sprzedała rekordową ilość kopii, a jej plany rozwoju zostały wydłużone o rok, co pozwoli deweloperom na spokojną pracę nad Assassin’s Creed Infinity.

Co gracze otrzymają za sprawą nadchodzącej aktualizacji? Masę darmowej zawartości, a to wszystko prawie rok po premierze gry. I to już któraś z takich sytuacji! Przejdźmy zatem do tego, co zapowiedział Ubisoft dla dzisiejszego patcha.

Czytaj też: Porównanie map Battlefield 2042. Jak zmieniły się te same lokacje?

W Assassin’s Creed Valhalla lato zaczyna się świętem Sigrblot, dostępnym za darmo dla wszystkich graczy. To ograniczone w czasie wydarzenie rozpocznie się w Kruczej Przystani 29 lipca, przynosząc nowe aktywności, zadania oraz nagrody.

Aby święto naprawdę było świętem – gracze otrzymają po 50 opali, czyli bardzo rzadkiego zasobu z gry, który musimy grindować albo szukać po mapie, gdzie znajdziemy pojedyncze sztuki tego surowca. Ubisoft zapowiada też, że wzbogaci nasz arsenał poprzez dodanie do gry nowego rodzaju broni – miecze jednoręczne powracają do serii i nawet pojawi się specjalne zadanie „Sprawdź swoje żelazo”, które nauczy nas grać tym narzędziem.

Oprócz wspomnianego zadania, pojawi się jeszcze „Zabawy wojenne”, które doda kolejne starcia w Orlogu (OK, tej mini-gry nienawidzę. Gwint zjada to na śniadanie) oraz nowe „Solówka lub pyskówka”, które będzie zadaniem komediowym.

Przygotowania do Francji

Ubisoft powoli nakręca graczy na nowe, duże rozszerzenie do gry pt. Oblężenia Paryża. Na płatny dodatek będziemy mogli przygotować się poprzez składanie ofiar takim bogom jak Thor, Freyja, czy Baldur. Dodatkowe zadanie „Trzy tłuste prosięta” również ma w jakiś sposób zapowiadać wydarzenia z Paryża.

Czytaj też: Zawał pecetowców. Steam Deck celuje w 800p/30fps

Z okazji Sigrblot będziemy zdobywać również żetony, które potem wymienimy na wyjątkowe nagrody, w tym także świąteczny miecz jednoręczny, dostępny wyłącznie w ramach ograniczonej czasowo oferty. Oprócz tego czekać będą na nas nagrody w postaci niepowtarzalnego wierzchowca, broń, wyposażenie, tatuaże oraz elementy dekoracyjne osady.

Płatne rozszerzenie – Oblężenie Paryża

To nie koniec rozwoju gry, a jeśli opłaciliście przepustkę sezonową, to 12 sierpnia otrzymacie drugi (choć podobno nie ostatni, jak początkowo zapowiadano) dodatek. W Oblężeniu Paryża wyruszymy do Francji, w której będziemy przemierzać tętniące życiem ziemie, zawierać sojusze i mierzyć się z całym szeregiem zupełnie nowych przeciwników.