Activision zrywa z Sony. Modern Warfare 3 Remastered zostanie wydane inaczej

modern warfare 3 remastered

Ciekawe informacje dochodzą do nas z obozu Activision. Firma przechodząca przez spore turbulencje, zrywa umowy na np. premierę Modern Warfare 3 Remastered.

Zaraz, Modern Warfare 3 Remastered?

Jeśli śledzicie wątek odnowionej trylogii Modern Warfare to zapewne wiecie, że jest to po części komedia. Gracze otrzymali jeszcze w 2016 roku Call of Duty Modern Warfare Remastered, które pozwalało zachować twarz po krytykowanym przez graczy Call of Duty: Infinite Warfare. Choć jeśli nie graliście we wspomnianą, kosmiczną odsłonę CODa, to polecam dać jej szansę. To jedna z lepszych historii!

W 2020 roku otrzymaliśmy za to Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered. Podobnie jak poprzednia, odnowiona odsłona Call of Duty, najpierw zadebiutowała ona na konsolach PlayStation. Wszystko dzięki umowie Sony z Activision. Dlaczego jednak sprawa remasterów, to po części komedia? Według informacji, które wyciekły do sieci – druga i trzecia część remasterów Modern Warfare powstawały w tym samym czasie. Activision ma zatem już od dawna gotowy remaster Modern Warfare 3! Dlaczego z nim zwlekają?

Czytaj też: Unreal Engine 5 na Xbox Series X osiągnął poziom Sony z PS4

Wiele osób twierdzi, że firma robi z gry swoiste „w razie problemów, zbij szybkę”. Gdyby powinęła im się noga – mogą wydać z zaskoczenia grę, którą kupią miliony.

Trzęsienie ziemi w Activision-Blizzard

W samej spółce dwóch gigantów nie dzieje się ostatnio za dobrze. Pojawiła się masa oskarżeń o przedmiotowe traktowanie kobiet w firmie, czy np. zlecanie im nieważnych zadań. Wielu pracowników podpisało się pod ostatnimi oskarżeniami wobec firmy, a informatorzy donoszą, że „jest gorąco”, bo np. prace nad World of Warcraft zostały kompletnie wstrzymane przez niepewną sytuację. Nagły przestój dało się też zauważyć w działaniu mediów społecznościowych Activision i Blizzarda, które na kilka dni przestały publikować cokolwiek.

Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla z masą darmowej zawartości prawie rok po premierze

Nowe wieści od informatorów wskazują na to, że Activision-Blizzard robi co może, aby nie zniechęcić do siebie ostatnich fanów i jedną ze zmian jest zerwanie umowy z Sony. Gracze PlayStation otrzymywali remastery Modern Warfare szybciej od reszty, a tradycyjne odsłony Call of Duty zawierały ekskluzywne tryby gry.

Koniec umowy

Umowa z Sony ma być zerwana przez Activision, które chce wypuścić np. Call of Duty Modern Warfare 3 Remastered jednocześnie na wszystkich platformach. Koniec z ekskluzywnością za pieniądze – Activison chce dać wszystkim graczom produkcje i tryby gry w ten sam dzień.

Pytanie tylko, czy taki ruch wystarczy by odzyskać dawną renomę? Po Diablo Immortal czy Warcraft 3 Reforged, niektórzy mają już dość Blizzarda. Modern Warfare 3 bez ekskluzywności na otarcie łez? To może być za mało.