Reklama

Oculus Quest 2 podrażnia skórę. Macie problem? Zgłoście się do firmy

Oculus Quest 2 podrażnia skórę, Oculus Quest 2

Poznaliśmy plany Facebooka co do sporego problemu zestawu Oculus Quest 2 do VR. Firma wcześniej wstrzymała sprzedaż tego sprzętu na całym świecie przez problematyczny element, więc co teraz planuje?

Wiemy, że Facebook ruszył już z projektem nowej silikonowej osłony, która uzupełni oryginalną piankową podkładkę, mającej bezpośredni kontakt z twarzą. Wszystko przez to, że ta pianka powodowała podrażnienie skóry i może nie u wszystkich osób (jedynie 0,01%), ale wystarczająco wielu, żeby wskazać problem z samym sprzętem. Tylko w USA i Kanadzie dostarczono 4,2 milionów egzemplarzy w ręce użytkowników.

Czytaj też: Premiera Oppo Watch 2. Dwa rozmiary i dwie wersje

Facebook za darmo zapewni stosowną osłonkę właścicielom Oculus Quest 2, aby rozwiązać problematyczną piankę

Problem zgłosiło 5716 klientów, skarżących się na podrażnienie skóry, które w aż 45 przypadkach wymagały pomocy medycznej. Dlatego też Facebook ruszył z akcją dobrowolnej wymiany problematycznej pianki w zestawach Oculus Quest 2. Sprzedaż zestawu ruszy z kolei ponownie dopiero 24 sierpnia, kiedy to zestawy otrzymają nową osłonkę, a na dodatek wersja 64 GB zostanie definitywnie zastąpiona wydaniem 128 GB przy pozostaniu ciągle przy cenie 1800 zł.

Czytaj też: Nowości od Xiaomi. Pojeździmy, posłuchamy i jeszcze podjemy

Wystarczy więc zgłosić się do Facebooka poprzez konto Oculus, jeśli kupiliście Quest 2 i macie z nim problem. Wtedy firma za darmo wyśle Wam nową silikonową osłonkę, której montaż przebiega pewnie szybko i sprawnie.